Krem na hemoroidy pod oczy. Czy to działa?

Agnieszka

Uroda

14.02.2020 11:18

Krem na hemoroidy pod oczy. Czy to działa?

Bardzo często borykamy się z sińcami, opuchlizną i obrzękami pod oczami. Z wiekiem skóra staje się mniej naprężona i wymaga większej dbałości o nią. Oczy są zwierciadłem duszy i dlatego musimy o nie dbać. Jest wiele sposobów i metod, aby wyglądać młodziej. W sklepach, aptekach i drogeriach można znaleźć mnóstwo kremów, żeli i maści przeznaczonych do pielęgnacji skóry pod oczami.

Zdjęcie Krem na hemoroidy pod oczy. Czy to działa? #1

Jednak w ostatnim czasie bardzo popularny stał się krem na hemoroidy jako antidotum na zmęczone oczy. W internecie można znaleźć różne informacje na ten temat. Ale czy maść na hemoroidy naprawdę może pomóc na opuchnięte i zmęczone oczy?


Maść na hemoroidy - jak działa na oczy?


Stosując krem na hemoroidy można widocznie zmniejszyć cienie pod oczami oraz opuchliznę i obrzęki. Dzieje się tak z powodu składników zawartych w tym kremie. Jest to tribendozyd, który natychmiastowo zwęża naczynia krwionośne likwidując przy tym worki pod oczami. Dzięki zawartej w niektórych kremach lidokainie pojawia się także miejscowe znieczulenie, które działa przeciwzapalnie. Dostępne są także kremy na bazie wyciągów roślinnych, takich jak na przykład wyciąg z arniki lub z kory kasztanowca, które uszczelniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie i zmniejszają zastoje krwi.


Czy stosowanie kremu na hemoroidy pod oczy jest bezpieczne?


Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i logiczna. Krem na hemoroidy ma skomponowany tak skład, aby pomagać na inne dolegliwości niż zmęczone, czy opuchnięte oczy. Skóra twarzy, a w szczególności skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i szczególnie wrażliwa. Preparaty stworzone do pielęgnacji skóry pod oczami zostały opracowane w sposób jak najbardziej bezpieczny i skuteczny. Internet jest przesiąknięty informacjami na temat niekonwencjonalnych metod upiększających urodę, które stosowane są przez celebrytów i gwiazdy. Ale czy to wszystko jest prawdziwe? Czy przynosi to zamierzone skutki czy może szkodzi? Lepiej wziąć przykład z porad lekarza dermatologa, który zna się na tym najlepiej i jest w tej dziedzinie ekspertem. Stosując krem na hemoroidy pod oczy możemy sobie bardzo zaszkodzić.

Zdjęcie Krem na hemoroidy pod oczy. Czy to działa? #2
Skutki uboczne stosowania kremu na hemoroidy pod oczy


1. Sucha skóra pod oczami - krem na hemoroidy stosowany pod oczy może doprowadzić do nadmiernej suchości skóry, co w konsekwencji będzie prowadzić do powstawania zmarszczek.
2. Alergia - zastosowanie maści może doprowadzić do powstania silnych stanów alergicznych powodując swędzenie.
3. Zapalenie spojówek i podrażnienie oczu - skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego też zastosowanie kremu na hemoroidy, który zawiera konserwanty i rozpuszczalniki może spowodować bardzo ciężki stan zapalny, który może silnie podrażnić skórę, a w konsekwencji doprowadzić do zapalenia.
4. Wypryski i trądzik - wazelina, parafina i oleje zawarte w kremach na hemoroidy mogą doprowadzić do zatkania porów, co wiąże się z powstawaniem wszelkiego rodzaju wyprysków na skórze, a w konsekwencji trądziku.
5. Powrót zwiększonych problemów - zaprzestanie stosowania kremu może spowodować, że problemy nasilą się jeszcze bardziej i będą bardzo ciężkie do usunięcia.
Oczy to zwierciadło twojej duszy!


Oczy są niezwykle delikatne i czułe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, przemęczenie i alergeny. Kremy przeznaczone do pielęgnacji oczu są opracowane z najwyższą starannością tak, aby nie mogły zaszkodzić. Stosowanie alternatywnych metod może doprowadzić do podrażnienia, alergii, a nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu. Krem na hemoroidy jest przeznaczony do walki z hemoroidami, a nie do zwalczania opuchlizny pod oczami. Nie oszczędzajcie na pielęgnacji skóry pod oczami. Nie warto!