Kremy pod oczy. Czy rzeczywiście trzeba ich używać?

Patrycja
Uroda
30.04.2019 23:54
Kremy pod oczy. Czy rzeczywiście trzeba ich używać?

Czy jeśli na co dzień używamy kremu do pielęgnacji twarzy, nie możemy zastosować go także pod oczy? Teoretycznie możemy, jednak skóra w tym obszarze jest bardzo delikatna. Podatność na alergie i podrażnienia skory wokół oczu sprawia, że lepiej używać do jej odżywienia specjalistycznych preparatów.

Zdjęcie Kremy pod oczy. Czy rzeczywiście trzeba ich używać? #1

Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu jest czterokrotnie cieńsza niż na twarzy, ma tylko pół milimetra grubości. To obszar twarzy delikatny jak pergamin, który szybciej reaguje na braki w odżywianiu i nawilżaniu, a to widać natychmiast. Dodatkowo ciągłe uśmiechanie się, płakanie, tarcie oczu, zmywanie makijażu, mruganie i mrużenie ma wpływ na jej kondycję. Jej wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych sprawia, że wymaga specjalistycznej, wielokierunkowej pielęgnacji.

Działanie kremów

Krem pod oczy ma bardzo ważne zadanie do spełnienia, gdyż nie tylko pielęgnuje skórę, ale także nadaje spojrzeniu wyrazistości. Aby efekt jego działania był zadowalający potrzeba systematyczności.

Wybierając krem pod oczy zwróćmy uwagę, by miały dobry skład i był przebadany. Należy wybierać kosmetyki delikatne, naturalne, o działaniu łagodzącym i kojącym. Nasza skóra lubi wodę, a ta pod oczami szczególnie, krem więc powinien silnie nawilżać. O jędrnej i sprężystej skórze pod oczami marzy każda z nas, więc i to zadanie musi on spełniać. Ważne, by wyraźnie spłycał istniejące zmarszczki i zapobiegał pojawianiu się nowych. Mile widziane jest redukowanie cieni pod oczami, wywołanych zmęczeniem lub pracą przy komputerze.

Zdjęcie Kremy pod oczy. Czy rzeczywiście trzeba ich używać? #2

Substancje pożądane w kremach do pielęgnacji skóry wokół oczu:

 • Kofeina – pobudza krążenie
 • Kolagen - białko młodości, działa przeciwzmarszczkowo i wygładzająco
 • Aloes- nawilża i koi
 • Algi – działają odżywczo, zmniejszają obrzęki
 • Ceramidy- odnawiają warstwę rogową naskórka
 • Ekstrakt ze świetlika- łagodzi oznaki zmęczenia, nawilża, zmniejsza obrzęki i rozjaśnia cienie
 • Witamina A, C i E ujędrniają, odżywiają, regenerują, wzmacniają, opóźniają starzenie i rozjaśniają
 • Ginko biloba – sprawia, że skora jest bardziej elastyczna
 • Oczar wirginijski- likwiduje zaczerwienie
 • D-panthenol - nawilża i łagodzi podrażnienia
 • Wyciąg z zielonej lub białej herbaty - odświeża, nawilża, zmniejsza opuchliznę
 • Kwas hialuronowy - nawilża i daje efekt liftingu

W praktyce

Krem pod oczy nakładamy na czystą twarz. Delikatnie wklepujemy, a nie wsmarowujemy mocno rozciągając skórę. Produkt rozprowadzamy stopniowo od zewnętrznej strony w kierunku kącika oka, uważając, by nie dotykać linii rzęs. Skórę wokół oczu warto także pielęgnować domowymi sposobami, jakimi są zimne okłady, okłady z herbat ziołowych, delikatne masaże.

Zdjęcie Kremy pod oczy. Czy rzeczywiście trzeba ich używać? #3

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną