Zasłona prysznicowa - 5 domowych sposobów na pleśń

Zasłona prysznicowa - 5 domowych sposobów na pleśń

Czystość w łazience jest bardzo ważnym elementem. Przy porządkach jednak często pomijamy zasłonę prysznicową, która nieustannie jest narażona na wilgoć, przez co może pojawić się na niej pleśń. Co jednak robić, kiedy pojawi się ten problem? Sprawdź domowe sposoby, które z łatwością pozbędą się pleśni.

Zdjęcie Zasłona prysznicowa - 5 domowych sposobów na pleśń #1

Ocet biały

Produkt ten doskonale radzi sobie z usuwaniem bakterii oraz grzybów. Stanowi on jeden z najważniejszych elementów czyszczenia łazienki. Sprawnie usuwa osad z mydła oraz stanowi pewną powłokę, dzięki której nasze zasłony dłużej będą czyste.

Wystarczy, że włożysz zasłonę do pralki i dodasz 125ml białego octu. Następnie wypierz, używając normalnego trybu i gotowe! Aby lepiej zadbać o czystość zasłon, to wystarczy wlać ocet do butelki z atomizerem i codziennie spryskiwać nim zasłonę, aby tworzyć powłokę ochronną.

Sól i mleko

Sól ma właściwości czyszczące i odkażające. Mleko natomiast wybiela, a więc można je również używać do zwykłego prania. Połączenie tych składników doskonale pozbywa się niepotrzebnych zabrudzeń.

Co potrzeba?

  • 500ml wody
  • 500ml mleka
  • 15g soli

Przygotowanie

Na samym początku wymieszaj wszystkie składniki w misce, a następnie zamocz w niej zasłonę. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie zabrudzonego miejsca szczotką. Po usunięciu pleśni przepłucz zasłonę pod ciepłą bieżącą wodą. Ten sposób można również wykorzystać do mat antypoślizgowych. Mieszankę stosuj co dwa tygodnie, aby nie dopuścić do ponownego pojawienia się pleśni.

Soda oczyszczona

Produkt ten stosowany jest niemalże przy każdym czyszczeniu. Bez wątpienia doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, a więc i tym razem możemy śmiało po niego sięgnąć.

Zdjęcie Zasłona prysznicowa - 5 domowych sposobów na pleśń #2

Składniki

  • 500ml gorącej wody
  • 100g sody

Przygotowanie

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, z czego jest zrobiona twoja zasłona. Jeśli jest to plastik, to najlepiej jest wymieszać podane składniki i odczekać, aż ostygnie. Następnie przelej mieszankę do butelki z atomizerem i nałóż substancję na pleśń. Po tym wyszoruj zabrudzone miejsce przy użyciu szczotki. Jeśli twoja zasłona nie jest jednak plastikowa, to wystarczy mieszankę wlać do pralki i ustawić standardowy cykl. Sposób ten najlepiej jest stosować co dwa tygodnie, aby zachować znakomitą czystość.

Wybielacz z octem jabłkowym

Bez wątpienia każdy doskonale wie, jaką rolę w tym zestawie ma wybielacz. Ocet natomiast oczyszcza zasłonę z wszelkich bakterii i grzybów oraz zapobiega szybkiemu powrotowi problemu.

Składniki

  • 60ml wybielacza
  • 125ml octu

Przygotowanie

Sposób ten daje znakomite efekty, a więc można go stosować raz w miesiącu. Wystarczy, że wymieszasz podane składniki i wlejesz mieszankę do pralki. Pamiętaj jednak, aby zasłonę prać w zimnej wodzie. Cykl jednak pozostaw ten sam. Na samym końcu wystaw zasłonę na słońce, aby mogła powoli wyschnąć.

Cytryna

Składniki

  • 5l gorącej wody
  • 5 cytryn

Przygotowanie

Na samym początku wyciśnij sok z cytryn, a następnie wymieszaj go z gorącą wodą. Do takiej mieszanki włóż zasłonę i odczekaj około 20 minut, aby wszystko mogła dokładnie nasiąknąć. Następnie wypierz zasłonę przy standardowym cyklu i gotowe! Jeśli plama jest bardzo duża, to nanieś mieszankę na konkretne miejsce i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie wyczyść miejsce przy użyciu szczotki, a następnie dokładnie przepłucz pod bieżącą wodą.

Emila

Polecane