Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę!

Patrycja

Newsy

07.02.2020 11:54

Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę!

Karnawał już dawno się rozpoczął, a my chętnie korzystamy z możliwości świętowania w gronie rodziny i znajomych. To okres licznych, hucznych zabaw, również tematycznych. Wielu z nas w ten czas chętnie odwiedza kluby, ale spora część decyduje się jednak na zorganizowanie własnej imprezy w domu.

Zdjęcie Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę! #1

Robienie domówki wiąże się z przygotowaniami i kosztami. Porządki, szykowanie jedzenia, wybór muzyki, a czasami także tematu przewodniego to czasami wręcz wyzwanie. Organizator nie może zapomnieć także o dekoracjach, które sprawią, że impreza nabiera charakteru.

Jak się do tego zabrać, by się nie pogubić?

Talerzyki, kubeczki i sztućce

Bez zastawy ani rusz. Musimy zadbać, by każdy dostał potrzebne akcesoria kuchenne. Dobrze jest mieć także zapas, bo głupio będzie, gdy niespodziewani goście poczuli się niekomfortowo. Fajnie, gdy zastawa pasuje do tematyki spotkania i podkreśla jeszcze wygląd dekoracji. Przy imprezach tematycznych najlepiej wyposażyć się w jednorazowe papierowe zestawy, oszczędzi nam to także sprzątania.

Menu

Kwestie dań podawanych na domówce warto omówić z pozostałymi gośćmi. Potrawy możemy przygotować sami lub umówić się z zaproszonymi, że każdy przyniesie coś od siebie. Wybór alkoholu także powinien być wspólny, możemy sami go kupić lub zaproponować zrzutkę na jego zakup.

Zdjęcie Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę! #2

Muzyka

To muzyka często odpowiada za cały klimat imprezy. Dobrze jest wiec wcześniej przygotować całą listę różnorodnych piosenek. Unikniemy w ten sposób przekomarzania się między gośćmi, bo każdy znajdzie coś dla siebie, a taneczną muzyką zachęcimy ich do zabawy.

Zdjęcie Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę! #3

Dekoracje

Jeśli impreza, którą organizujemy, ma mieć motyw przewodni, musimy jakoś przystroić nasze mieszkanie. Tutaj najlepszym sposobem będzie skorzystanie z wyprzedaży. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych możemy kupić niezbędne akcesoria, a nawet przebrania za niewielkie pieniądze. Dzięki skorzystaniu z takich ofert sprawimy, że impreza będzie dopracowana w każdym calu.

Zdjęcie Karnawałowa impreza? Sprawdź jak zorganizować domówkę! #4

Karnawałowe imprezy organizowane w domu cieszą się większą nawet popularnością niż wystawne bale. Jeśli chcemy zaplanować taką, której nikt nie zapomni, warto wcześniej zadbać o wszystkie szczegóły.