Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny

Agnieszka
Uroda
09.01.2020 11:16
Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny

Codzienne dbanie o skórę twarzy jest bardzo ważne. Przede wszystkim konieczne jest jej oczyszczanie i nawilżanie. W późniejszym wieku sięgamy też po silniejsze kosmetyki, na przykład te przeciwzmarszczkowe. Ważnym elementem jest jednak dokładne czytanie informacji na opakowaniu kremu i innych kosmetyków. Niektórzy w ogóle tego nie robią.

Zdjęcie Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny #1

Informacje zawarte na opakowaniu kremu i innych kosmetyków nie są tam umiejscowione bez przyczyny. Niestosowanie się do wytycznych producenta sprawia, że stosowanie kosmetyku może nie mieć sensu, a nawet zaszkodzić. Na co powinniśmy zwrócić największa uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić datę ważności zakupionego kosmetyku. Po jej upływie kosmetyk prawdopodobnie traci swoje właściwości, a nawet może być podrażniający. Nie zawsze jednak to robimy, ponieważ kosmetyki wydają się nie psuć. W rzeczywistości jednak tak właśnie się dzieje, kiedy na przykład krem jest przeterminowany. Nawet jeśli nie widać zmian w jego wyglądzie, lepiej z niego nie korzystać, kiedy data ważności upłynęła.

Data ważności to nie wszystko.

Okazuje się bowiem, że wskazuje ona termin ważności kosmetyku odpowiednio przechowywanego i fabrycznie zapakowanego! Kosmetyk może psuć się wcześniej. O tym, kiedy to się stanie, powie nam mały znaczek na opakowaniu.

Zdjęcie Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny #2

Druga data ważności

Znaczek otwartego słoiczka z cyfrą oraz literką M mówi nam o tym, ile miesięcy PO OTWARCIU kosmetyku możemy go stosować. Data ważności oraz ilość miesięcy na tym znaczku może się znacznie różnić. Po otwarciu, kosmetyk zaczyna tracić swoje właściwości i psuć się o wiele szybciej, niż ten fabrycznie zapakowany.

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ niektóre kosmetyki po otwarciu ważne są tylko kilka miesięcy. Po tym czasie stosowanie kosmetyków kolorowych dalej jest możliwe, o ile nie zmieniły swojej konsystencji i po prostu działają. Jednak w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy nawilżający, czy przeciwzmarszczkowe, stosowanie ich po upływie wskazanej liczby miesięcy może okazać się bez sensu. Mogą one bowiem stracić już swoje właściwości.


Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną