Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny


                    Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny
09Sty

Codzienne dbanie o skórę twarzy jest bardzo ważne. Przede wszystkim konieczne jest jej oczyszczanie i nawilżanie. W późniejszym wieku sięgamy też po silniejsze kosmetyki, na przykład te przeciwzmarszczkowe. Ważnym elementem jest jednak dokładne czytanie informacji na opakowaniu kremu i innych kosmetyków. Niektórzy w ogóle tego nie robią.

Zdjęcie Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny #1

Informacje zawarte na opakowaniu kremu i innych kosmetyków nie są tam umiejscowione bez przyczyny. Niestosowanie się do wytycznych producenta sprawia, że stosowanie kosmetyku może nie mieć sensu, a nawet zaszkodzić. Na co powinniśmy zwrócić największa uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić datę ważności zakupionego kosmetyku. Po jej upływie kosmetyk prawdopodobnie traci swoje właściwości, a nawet może być podrażniający. Nie zawsze jednak to robimy, ponieważ kosmetyki wydają się nie psuć. W rzeczywistości jednak tak właśnie się dzieje, kiedy na przykład krem jest przeterminowany. Nawet jeśli nie widać zmian w jego wyglądzie, lepiej z niego nie korzystać, kiedy data ważności upłynęła.

Data ważności to nie wszystko.

Okazuje się bowiem, że wskazuje ona termin ważności kosmetyku odpowiednio przechowywanego i fabrycznie zapakowanego! Kosmetyk może psuć się wcześniej. O tym, kiedy to się stanie, powie nam mały znaczek na opakowaniu.

Zdjęcie Mało kto zwraca uwagę na ten znaczek na kosmetykach! Jest on bardzo istotny #2

Druga data ważności

Znaczek otwartego słoiczka z cyfrą oraz literką M mówi nam o tym, ile miesięcy PO OTWARCIU kosmetyku możemy go stosować. Data ważności oraz ilość miesięcy na tym znaczku może się znacznie różnić. Po otwarciu, kosmetyk zaczyna tracić swoje właściwości i psuć się o wiele szybciej, niż ten fabrycznie zapakowany.

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ niektóre kosmetyki po otwarciu ważne są tylko kilka miesięcy. Po tym czasie stosowanie kosmetyków kolorowych dalej jest możliwe, o ile nie zmieniły swojej konsystencji i po prostu działają. Jednak w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy nawilżający, czy przeciwzmarszczkowe, stosowanie ich po upływie wskazanej liczby miesięcy może okazać się bez sensu. Mogą one bowiem stracić już swoje właściwości.


następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja