Uroda

Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami

Agnieszka

Dec. 23, 2017, 9:39 p.m.

Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami

Modne, piękne kolory szminek wyglądają źle, kiedy nałożymy je na suche, spierzchnięte usta. Aby makijaż wyglądał doskonale, usta muszą być nawilżone, miękkie i gładkie. Zimą jednak ciężko utrzymać usta w dobrej kondycji. Jeśli jednak będziesz przestrzegać tych prostych wskazówek, zapomnisz o spierzchniętych ustach.

Zdjęcie Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami #1

Nasze usta zimą narażone są na suche i zimne powietrze oraz wiatr. Niestety, takie warunki sprawiają, że usta pękają i wydają się nie do uratowania. Dodatkowo, kiedy usta są popękane, dużo łatwiej o infekcję warg. W skrajnych przypadkach mogą nawet pojawić się pęcherze wypełnione ropą – nic przyjemnego.

Zanim wyjdziesz z domu...

Nasze usta nie znoszą zimnego i suchego powietrza oraz wiatru. Zimą mamy z takimi warunkami do czynienia często, dlatego warto zastosować pomadkę ochronną przed wyjściem z domu. Pomadki z witaminą A oraz miodem doskonale chronią, nawilżają i odżywiają usta – miej je zawsze przy sobie.

Nie oblizuj warg

Usta zimą stają się suche, co sprawia, że często je oblizujemy. Jest to jednak duży błąd, szczególnie kiedy jesteśmy na zewnątrz. Oblizywanie jeszcze bardziej wysusza usta, a dodatkowo pozbawia je resztek bariery ochronnej, przez co szybko pękają.

Peeling

W dbaniu o usta zimą, najważniejsze jest złuszczanie martwego, suchego naskórka. W tym celu możesz skorzystać z domowego peelingu cukrowego. Wymieszaj łyżeczkę cukru z odrobiną oleju kokosowego (lub innego) i tak przygotowaną mieszanką masuj usta przed 30 sekund. Innym sposobem może być również użycie szczoteczki do zębów. Zwilż ją wodą i masuj usta okrężnymi ruchami.

Pielęgnacja

Po wykonanym peelingu nakładaj na usta balsamy nawilżające z witaminą E lub sięgnij po najzwyklejsza wazelinę. To przyspieszy regenerację ust i staną się one miękkie i gładkie. Gotowe do nałożenia na niej ulubionej szminki.

Ochrona

Zdjęcie Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami #2

W okresie jesienno-zimowym konieczna jest ochrona ust przed zimnem i wiatrem. W tym celu warto stosować wcześniej wspomnianą wazelinę, lub sięgnąć po pomadki ochronne.