Czy wiesz, jak poprawnie używać korektorów? To może Cię zaskoczyć!

Patrycja
Uroda
11.12.2019 8:18
Czy wiesz, jak poprawnie używać korektorów? To może Cię zaskoczyć!

Korektor to kosmetyk, który służy nam do tuszowania niedoskonałości naszej skóry. Pozostawia naszą cerę idealnie gładką. Może również służyć nam, jako baza pod podkład lub cień do powiek. Może także uwydatnić zmarszczki i odznaczać się na skórze. Wszystko tkwi w odpowiednim doborze konsystencji i koloru. Podpowiadamy jak dopasować go zależnie od tego, co chcemy ukryć lub podkreślić.

Zdjęcie Kolory, formuły i sposoby aplikacji korektorów. Każdy spełnia inną funkcję! #1

Korektorem możemy zatuszować wypryski, blizny, naczynka, przebarwienia i cienie pod oczami. Dobór odpowiedniego kosmetyku jest tutaj bardzo ważny. Nie tylko jego formuła, ale także kolor są istotne. Do wyboru mamy zielone, żółte, beżowe, lawendowe, w kremie, sztyfcie, kompakcie. Czemu służy owa różnorodność?

Formuły

Zależnie od tego, co chcemy zatuszować lub podkreślić musimy wybrać korektor lekki lub mocno kryjący. Pamiętać należy, że te drugie są ciężkie i będą widoczne na skórze, lekkie natomiast idealnie sprawdzają się na delikatną skórę.

 • Sztyft

  Jest mocno kryjący i silnie napigmentowany. Do stosowania miejscowego na blizny i przebarwienia. Może uwydatniać zmarszczki i nie nadaje się pod oczy.
 • Korektor w kremie

  Jest kryjący, ale nie tak gęsty jak korektor w sztyfcie. Może odznaczać się na skórze, więc stosujemy go w małej ilości. Możemy używać pod oczy.
 • Korektor w kredce

  Przeznaczony do miejscowego tuszowania pękniętych naczynek krwionośnych i wyprysków. Może być stosowany do poprawienia makijażu brwi, oczu, ust i uwydatniania niektórych partii.
 • Kompakt

Używa się go do maskowania wyprysków i zmian pigmentacyjnych.

 • Korektor w płynie

  Jest lekki i zapewnia mniejsze krycie niż wyżej opisane korektowy. Polecany dla osób ze skórą suchą i cerą dojrzałą. Świetnie nadaje się pod oczy.
 • Korektor z aplikatorem

  Jest delikatnie kryjący. Lekka i płynna konsystencja szybko wysycha na skórze. Świetnie rozświetla, ale nie tuszuje niedoskonałości. Możemy stosować pod oczy.
 • Korektor rozświetlający

  Zazwyczaj jest płynny. Kremowa konsystencja wzbogacona jest o pigmenty odbijające światło. Doskonale rozjaśnia cienie pod oczami, nie nadaje się jednak do tuszowania wyprysków.
 • Korektor antybakteryjny

  To korektory do maskowania wyprysków o działaniu wysuszającym i antybakteryjnym. Nie powinno się ich stosować w innym celu.

Zdjęcie Kolory, formuły i sposoby aplikacji korektorów. Każdy spełnia inną funkcję! #2

Kolory

Najpopularniejsze korektory w odcieniach beżu, wybieramy pod kolor podkładu. Korektor powinien być zawsze o ton jaśniejszy, zapewniając krycie i rozjaśniając wybrane partie twarzy. Takich korektorów nie nanosimy na miejsca, które chcemy ukryć, lecz te, które chcemy uwydatnić i podkreślić.

Korektory kolorowe wybieramy zgodnie z kołem kolorów, które obrazuje teorię neutralizowania barw. Kolory, które leżą po przeciwnych stronach, mają taką umiejętność względem siebie. Zgodnie z tym:

 • Zielony i oliwkowy

kolor przeznaczony do niwelowania zmian o odcieniu czerwonym – naczynka, rumień, wypryski.

 • Żółty

Służy do redukowania fioletowych cieni i niebieskich sińców pod oczami. W niektórych przypadkach może zastępować kolor zielony i być stosowany na naczynka, rumienie i świeże blizny. Powinien być jaśniejszy od podkładu tylko o jeden ton.

 • Brzoskwiniowy lub łososiowy

Korektor niweluje siniaki i cienie pod oczami. Polecany dla osób z jasną karnacją i silnym zasinieniem.

 • Czerwony i różowy

Kolor korektora przeznaczony do rozświetlania, neutralizacji żółtych przebarwień i siniaków, a także cieni pod oczami u osób z ciemną karnacją.

 • Beżowy

Maskuje i rozświetla cienie pod oczami.

 • Lawendowy

Neutralizuje żółtawe przebarwienia, maskuje jasne piegi.

 • Niebieski

Rozjaśnia przebarwienia u osób o jasnej karnacji.

Zdjęcie Kolory, formuły i sposoby aplikacji korektorów. Każdy spełnia inną funkcję! #3

Większość korektorów to produkty gęste, o wysokim stopniu krycia, więc zalecany jest umiar w ich stosowaniu. Dobrze dobrany ukryje wszystko to, czego nie chcemy pokazać światu i uczyni naszą cerę idealną.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną