Nie ustępuj miejsca starszym osobom w autobusie! Kontrowersyjne twierdzenie ekspertów.

Nie ustępuj miejsca starszym osobom w autobusie! Kontrowersyjne twierdzenie ekspertów.

Jeśli starsza osoba wsiądzie do zatłoczonego autobusu, tramwaju, pociągu lub innego środka komunikacji publicznej, oczywiście wstaniesz i zaproponujesz swoje miejsce, bo tak zostałeś wychowany i jest to oznaka szacunku i grzeczności. Przecież ciało emeryta nie jest już tak sprawne i odporne, jak młodego człowieka. Jednak to, czego coraz więcej ekspertów z dziedziny zdrowia zaleca, może być zaskoczeniem dla prawie każdego człowieka.


Najnowsze zalecenia psychologów mogą wywołać zdumienie i wielkie zaskoczenie!.]

Od teraz pasażerowie nie powinni już okazywać grzeczności i po prostu nie ustępować miejsca starszym osobom w autobusach, tramwajach lub pociągach. Eksperci w dziedzinie zdrowia namawiają, aby zachęcać osoby starsze do pozostawania jak najdłużej w ruchu, a stanie jest dla nich użytecznym ćwiczeniem!

Radzą oni również wszystkim seniorom, aby nie korzystali z windy tylko zamiast nich używali schodów. Wymagania, które na pierwszy rzut oka wydają się nieco bezlitosne, mają zatem służyć zdrowiu osób starszych.


Jeśli masz wrażenie, że twoje ciało jest mniej lub bardziej "zmęczone", często po prostu nie poruszasz się wystarczająco dużo w codziennym życiu. Jednak wielu emerytów zauważa brak ruchu tylko wtedy, gdy codzienne czynności, takie jak ubieranie się, branie prysznica czy wiązanie butów, nie są już łatwe do zrobienia i nastręczają wiele problemów. Jest to sygnał alarmowy, na który wiele starszych osób reaguje nieprawidłowo i poruszają się jeszcze mniej, co doprowadza do jeszcze większych problemów związanych z ruchem.

Stawy i wiązadła coraz bardziej sztywnieją, przez co każdy ruch jest postrzegany jako bardzo nieprzyjemny. Jeśli doda się do tego nadwagę, z powodu zbyt dużej ilości jedzenia, a także jedzenia rzeczy tłustych i niezdrowych lub braku ruchu, problem się pogłębia.

Zdjęcie Nie ustępuj miejsca starszym osobom w autobusie! Kontrowersyjne twierdzenie ekspertów. #1


Aby uniknąć negatywnych skutków braku ćwiczeń w starszym wieku, seniorzy mogą zrobić wiele. Dzięki poniższym wskazówkom, emeryci pozostaną sprawniejsi, bardziej elastyczni, a przez to bardziej niezależni.


Spacery


Regularne spacery nie tylko spalają kalorie, ale również wzmacniają mięśnie. Aktywność fizyczna ma również pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę. Jeśli chodzenie jest postrzegane jako bardzo uciążliwe, przydatny może być pomoc w chodzeniu, np. chodzik.


Gimnastyka


Innym łatwym sposobem na utrzymanie mobilności, a także wzmocnienie mięśni są regularne ćwiczenia rozciągające i gimnastyka. Tkanka łączna jest również wzmocniona. Seniorzy mogą wykonywać te ćwiczenia w domu lub w miejscach publicznych takich jak siłownia na świeżym powietrzu, bądź siłownia przystosowana do osób starszych.


Pływanie


Podczas pływania ćwiczona jest cała muskulatura. Jednocześnie stawy nie są nadmiernie obciążone pomimo naprężeń. To sprawia, że ten sport jest bardzo odpowiedni dla osób starszych.

Zdjęcie Nie ustępuj miejsca starszym osobom w autobusie! Kontrowersyjne twierdzenie ekspertów. #2


Fizjoterapia


Fizjoterapeuci mogą również przyczynić się do zwiększenia ruchu u osób starszych. Ponadto, w ramach profesjonalnego leczenia można wyeliminować bardziej specyficzne problemy układu mięśniowo-szkieletowego.


Jak widać, czasem robisz nawet starszym ludziom przysługę, nie oferując im swojego miejsca w autobusie czy pociągu. Powinniśmy wspierać osoby starsze w pozostaniu w ruchu, ponieważ jest to bardzo ważne od pewnego wieku, aby pozostać zdrowymi.

Oczywiście, nie należy przesadzać, ponieważ seniorzy są często niezbyt sprawni i oferowanie osobom starszym miejsca jest mile widziane. Nie tylko ze względu na grzeczność, ale dlatego, że stanie w autobusach i pociągach może być czasami po prostu bardzo męczące!

Ewelina

true

Polecane