“Nie uprawiajcie seksu w święta”! Dziwny apel położnej

Agnieszka

Seks

19.12.2019 13:47

“Nie uprawiajcie seksu w święta”! Dziwny apel położnej

Świąteczna atmosfera kojarzy się bardziej ze spędzaniem czasu z rodziną, lepieniem uszek i pierogów i ubieraniem choinki, niż z miłosnymi igraszkami. Okazuje się jednak, że okres świąteczny ma swoje drugie oblicze. Jakie? Jedna z położnych nas uświadomiła.

Zdjęcie “Nie uprawiajcie seksu w święta”! Dziwny apel położnej #1

Angielska położna umieściła na Twitterze wpis, który zdobył rok temu ogromną popularność. Co więcej, odezwało się pod nim wiele innych położnych, które przyklasnęły prośbie kobiety. Jak ona brzmiała? Mhairi Maharry, 33-letnia położna z Londynu, napisała:

- Jak to możliwe, że to dopiero 5 września? Nie dam rady jeszcze przez kolejnych 25 dni. Jeśli znasz lub lubisz jakąś położną, PROSZĘ, POWSTRZYMAJCIE SIĘ OD SEKSU W GWIAZDKĘ – czytamy na Twitterze Mhairi Maharry.

O co chodzi? Wiele położnych doskonale wie, że najwięcej urodzeń przypada na wrzesień, a szczególnie na jego koniec. Podobno 26 września to najgorszy dzień dla pielęgniarek. Okazuje się bowiem, że bardzo wiele dzieci zostaje poczętych właśnie w święta Bożego Narodzenia! To oznacza, że narodziny przypadają mniej więcej na wrzesień. Powoduje to oblężenie położniczych oddziałów. Położne są wtedy przepracowane, a co za tym idzie, częściej mogą popełniać błędy.

Zdjęcie “Nie uprawiajcie seksu w święta”! Dziwny apel położnej #2

Statystyki potwierdzają stwierdzenie położnej. Również w Polsce najwięcej dzieci rodzi się późnym latem. W 2016 roku rekordowa ilość urodzeń przypadła na 13 września. Możliwe, że za taki stan rzeczy odpowiada również inna kwestia. Według badań, mężczyźni najbardziej płodni są właśnie zimą i wczesną wiosną. Łatwiej więc zajść w ciążę w tym okresie.