Osoby urodzone w grudniu są wyjątkowe. Ich rodzice mają ogromny powód do dumy!

Osoby urodzone w grudniu są wyjątkowe. Ich rodzice mają ogromny powód do dumy!

Osoby urodzone w grudniu – co je wyróżnia?

Coraz częściej próbuje się szukać zależności pomiędzy miesiącem urodzin, a charakterem, długością życia czy rożnymi predyspozycjami dziecka. Co można powiedzieć o osobach, które urodziły się w grudniu?

Okazuje się, że dzieci, które urodziły się w grudniu mają większe predyspozycje do dłuższego życia. Mogą żyć nawet ponad 100 lat. Naukowcy wskazują, że może mieć to związek z dietą matki w trakcie ciąży. Matki dzieci urodzonych w grudniu zaszły w ciąże w trakcie wczesnej wiosny. W związku z tym znaczna część ciąży przypada na lato, kiedy w Polsce jest dużo słońca, a dieta jest zazwyczaj bogatsza w świeże owoce i warzywa. Dodatkowo ciepłe miesiące sprzyjają większej aktywności fizycznej, co ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka.

Badania wskazują, że dzieci urodzone w grudniu częściej zostają sportowcami oraz dentystami. Osoby, które urodziły się w miesiącach zimowych mają większe predyspozycje do uprawiania sportu. Prawdopodobnie ma to związek z ekspozycją matek na słońce, czyli większe dawki witaminy D. Dzieci urodzone w grudniu są silniejsze i sprawniejsze. Po przeanalizowaniu danych okazało się, że miesiąc urodzenia może wpływać także na predyspozycje do wykonywania pewnych zawodów. I tak okazuje się, że osoby urodzone w grudni częściej niż pozostałe zostają dentystami. Często zajmują też kierownicze stanowiska.

Zdjęcie Osoby urodzone w grudniu są wyjątkowe. Ich rodzice mają ogromny powód do dumy! #1

Osoby urodzone w grudniu to zodiakalne Strzelce oraz Koziorożce. Mimo że znaki te znaczne się od siebie różnią, to jednak sporo je też łączy. Osoby te postrzegane są jako miłe, dobrze wychowane, uprzejme oraz grzeczne, mimo że kierują nimi zupełnie inne przesłanki. Strzelcami kieruje przede wszystkim chęć wywarcia dobrego wrażenia na innych. Z kolei Koziorożce robią to z poczucia obowiązku, a także sumienności. Mimo tych różnic, osoby urodzone w grudniu są pomocne, potrafią się z każdym dogadać i doradzić. Charakteryzują się hojnością i lojalnością. Są one miłe, szczere i godne zaufania czym przysparzają sobie wielu przyjaciół. Osoby urodzone w grudniu lubią dobrą zabawę i z chęcią przyjmują komplementy. Jednak podczas gdy Koziorożce lubią spędzać czas z przyjaciółmi w domu lub na wycieczkach, to Strzelce stawiają na wystawne przyjęcia

Zdjęcie Osoby urodzone w grudniu są wyjątkowe. Ich rodzice mają ogromny powód do dumy! #2

Dzieci urodzone w grudniu bywają również niecierpliwe, często wybuchowe oraz nie lubią zakazów. Są uparte, bardzo trudno przekonać je do zmiany zdania, nawet jeżeli wiedzą, że nie miały racji. Swoje osądy oraz opinie wypowiadają odważnie, nawet jeżeli wiedzą, że może nieść to za sobą negatywne konsekwencje. Jednak przez ich słowność i dyskrecję przyjaciele darzą ich zaufaniem i wiedzą, że mogą zawsze na nich liczyć. Urodzeni w grudniu to osoby z poczuciem humoru.

W przypadku Strzelców jest ono bardziej oczywiste i wyrafinowane. U Koziorożców nieco bardziej wyszukane, przez co często doceniają je jedynie najbliżsi. Osoby które nie znają Koziorożca mogą mieć wrażenie, że jest on trochę ponury, wręcz sztywny. Strzelec ma wielu przyjaciół, grono najbliższych Koziorożca jest mniejsza, lecz ich relacja znacznie bardziej szczera i głębsza.

Zarówno Koziorożce, jak i Strzelce uwielbiają komplementy i bycie w centrum uwagi. Jednak przejawia się to w zupełnie inny sposób. Strzelce to rajskie ptaki, które chcą zachwycać wszystkich dookoła. Z kolei Koziorożce są bardziej zdystansowane i wycofane. Roztaczają aurę tajemniczości, bo przyciąga innych.

Koziorożce to osoby, które planują swoje życie i wiedzą czego chcą. Są skupione na celach i dużo pracują. Strzelce natomiast potrzebują ciągłych zmian, są ciągle w ruchu i lubią iść na żywioł. Jednak doskonale wiedzą czego chcą i nie mają problemu z określeniem tego czego nie chcą. Osoby te nie są stałe w uczuciach i bardzo szybko się nudzą.

Ewelina