Jak sprawdzić “historię ceny” produktu? Nie daj się nabrać w Black Friday!


                    Jak sprawdzić “historię ceny” produktu? Nie daj się nabrać w Black Friday!
28Lis

Black Friday to idealna okazja na przedświąteczne zakupy. Sklepy RTV i AGD aż pękają w szwach od osób, które chcą kupić bliskiej osobie wymarzony prezent pod choinkę. Podobnie jest w przypadku sklepów z ubraniami. Jednak Black Friday wiąże się też z pewnymi haczykami. Jakimi? Jak nie dać się nabrać?

Zdjęcie Jak sprawdzić “historię ceny” produktu? Nie daj się nabrać w Black Friday! #1

Obniżanie cen na Black Friday

Już kilka lat temu w sieci pojawiły się ciekawe doniesienia, jakoby niektóre sklepy specjalnie zawyżały ceny produktów tylko po to, aby obniżyć je do ceny podstawowej w Black Friday, udając, że to promocja. Jak więc sprawdzić, czy nie dotyczy to produkty, który mamy zamiar kupić? Jak sprawdzić historię ceny produktu?

Skorzystaj z porównywarki cenowej

Porównywarki cenowe, takie jak ceneo, czy skąpiec, posiadają funkcję, dzięki której z łatwością sprawdzisz, jak zmieniały się ceny danego produktu na przestrzeni miesięcy. Jak to zrobić?

Wystarczy, że wpiszesz w porównywarkę cenową konkretny produkt, którego cena jest obecnie promocyjna. Aby sprawdzić historię ceny, należy kliknąć w przycisk “historia ceny” w prawym górnym rogu. W przypadku portalu ceneo, najpierw musimy się zalogować. Możemy też ustawić sobie okres, na przestrzeni którego chcemy sprawdzić jak zmieniały się ceny.

Zdjęcie Jak sprawdzić “historię ceny” produktu? Nie daj się nabrać w Black Friday! #2

Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy cena danego produktu nie była wcześniej sztucznie zawyżona i czy promocja jest prawdziwa. Jeśli więc widzimy, że niedawno cena sporo wzrosła, a wcześniej promocje na ten produkt były dużo bardziej atrakcyjne, możemy rozważyć kupno innego produktu.

Porównywarki cenowe świetnie sprawdzają się w przypadku sprzętów elektronicznych, których ceny zazwyczaj same w sobie są już wysokie. Zaledwie kilkuprocentowa obniżka sprawia, że oszczędzamy kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Warto więc dobrze przemyśleć zakupy i nie dać się zwariować w Black Friday.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja