Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać!

Patrycja

Uroda

22.11.2019 17:37

Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać!

Skóra ust jest bardzo delikatna, nic dziwnego, że czasami jest przesuszona. Zwłaszcza zimą musimy postawić na ich pielęgnację. O tej porze roku może nie wystarczyć pomadka, by przywrócić im nawilżenie.

Zdjęcie Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać! #1

Mróz, wiatr i częste, duże zmiany temperatur narażają nasze usta na przesuszenie i pękanie. Odpowiednia ochrona to podstawa, jednak usta pozbawione dodatkowego nawilżenia będą pierzchnąć i łuszczyć się. Wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji podobnie, a nawet bardziej niż nasza cera.

Ochrona

Niezależnie od tego czy temperatura spadła już poniżej zera czy jest jeszcze na plusie musimy stosować pomadkę ochronną. Zimą sprawdzą się pomadki na bazie miodu, te z witaminą A i filtrem przeciwsłonecznym. Unikaj natomiast kosmetyków, które zawierają alkohol, który wysusza i podrażnia skórę. Pamiętajmy o nałożeniu większej warstwy przed każdym wyjściem z domu.

Zdjęcie Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać! #2

Przyczyna przesuszenia

Oblizywanie warg to najczęstszy i największy błąd, jaki popełniamy podczas spaceru. Takim niewinnym gestem pozbawiamy usta ochrony i dodatkowo przesuszamy. Przyczyną pękania ust mogą być także czynniki zdrowotne, zazwyczaj niedobory witamin z grupy B, odwodnienie organizmu, ale także zmiany hormonalne.

Aby przywrócić ustom nawilżenie i je zregenerować najlepiej posłużyć się naturalnymi składnikami, które każda z nas ma w domu.

Peeling

Najlepiej jest to robić przy pomocy naturalnych substancji, które mamy w domu. Możemy użyć miodu i cukru do wykonania regenerującego i złuszczającego naskórek peelingu. Miód działa także antybakteryjnie, odkazi, więc popękaną skórę ust.

Możemy również wykonać masaż ust przy użyciu czystej, miękkiej szczoteczki do zębów. Złuszczy on suche skórki, zwiększy ukrwienie warg i pobudzi skórę do produkcji nowych komórek.

Zdjęcie Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać! #3

Maseczka

Jeśli nasze usta potrzebują mocnego nawilżenia zastosujmy maseczkę. Mocno nawilżającą i regenerującą maseczkę stosujmy przynajmniej raz w tygodniu. Możemy do tego zabiegu użyć śmietany, którą po nałożeniu na usta pozostawiamy na 15 minut. Tłusta śmietana nawilży i zmiękczy skórę warg. Sprawdzi się także maseczka z awokado i oleju roślinnego, która poza nawilżeniem, stworzy filtr ochronny przed warunkami atmosferycznymi.

Zdjęcie Piękne usta nawet zimą! Sprawdź jak o nie zadbać! #4

Jeśli dodatkowo chcemy zadbać o usta w trakcie spaceru lub dłuższego pobytu poza domem możemy wykorzystać miód lub oliwę z oliwek. Warto je mieć zawsze przy sobie w małym poręcznym słoiczku i smarować nimi usta tak często jak tego potrzebujemy.