Pozbądź się muszek owocówek raz na zawsze! Poznaj genialne triki

Pozbądź się muszek owocówek raz na zawsze! Poznaj genialne triki

Nikt nie lubi muszek owocówek. Jeśli trzymamy w domu owoce lub warzywa, natychmiast się pojawiają i uprzykrzają nam życie. Znamy kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się ich. Jesteście ciekawi?

Zdjęcie Pozbądź się muszek owocówek raz na zawsze! Poznaj genialne triki #1

Czy muszki owocówki są niebezpieczne?

Muszki same w sobie nie stanowią dla człowieka żadnego zagrożenia. Choć ich obecność w niczym również nie pomaga. Kiedy muszek jest dużo, łatwo je połknąć, a to może doprowadzić do zakrztuszenia się. Muszki bardzo szybko się rozmnażają. Jedna samica może znieść od 200 do 1500 jaj. Jaja muszek przedostają się do naszego domu wieloma sposobami, na sierściach naszych zwierząt, na butach, wraz z produktami spożywczymi.

Jak się pozbyć muszek?

  • Płyn do naczyń i ocet – mieszanka tych dwóch płynów z całą pewnością pomoże Ci pozbyć się muszek. Wlej do naczynia ocet i dodaj kilka kropel płynu do naczyń. Zaklej naczynie folią spożywczą i zrób kilka dziurek. Muszki zwabione zapachem będą topić się w substancji.
  • Zastaw domową pułapkę – naszykuj naczynie z pokarmem dla muszek, mogą to być sfermentowane owoce lub warzywa. Następnie pokryj naczynie folią spożywczą tak jak w poprzedniej metodzie i przekłuj ją wykałaczką w kilku miejscach. Muszki przedostaną się do naczynia przez dziurki i nie będą potrafiły się z niego wydostać.

Zdjęcie Pozbądź się muszek owocówek raz na zawsze! Poznaj genialne triki #2

  • Pułapka ze sklepu – jeśli nie chce Ci się robić domowej pułapki, zwyczajnie kup ją w sklepie. Są gotowe spraye i lepy zapobiegające muszkom. Środki te bywają skuteczne, ale przed użyciem upewnij się, czy można trzymać je blisko jedzenia.

  • Odkurzacz – wciąganie muszek odkurzaczem może być niezwykle skuteczne. Nie zawsze uda Ci się wciągnąć wszystkie za pierwszym razem, gdyż będą one uciekać w popłochu. Ich latanie jest jednak za wolne, aby oprzeć się podmuchów odkurzacza. Jeśli nie wytępisz wszystkich muszek, będą one się nadal rozmnażać.

  • Goździki – muszki owocówki uwielbiają zapachy. Jednak jest jedna woń, której nie cierpią. Jest to zapach goździków. Wbij goździki w jabłko lub pomarańczę i postaw obok innych owoców. Muszki nie odważą się podlecieć do tak zasadzonej pułapki. Woń skutecznie je odstraszy. Oprócz goździków owady te nie znoszą także zapachu mentolu.
Elżbieta

true

Polecane