Pieprz - 6 niesamowitych zastosowań pieprzu w kuchni i nie tylko!

Elżbieta

Dom

15.10.2019 18:19

Pieprz - 6 niesamowitych zastosowań pieprzu w kuchni i nie tylko!

Pieprz jest bardzo ważną przyprawą w kuchni. Jest zdrowy, niweluje ból, hamuje głód nikotynowy, poprawia trawienie, ale ma także wiele innych zastosowań. Najpewniej nie miałaś o nich pojęcia. Sprawdź!

Zdjęcie Pieprz - poznaje 6 niesamowitych zastosowań! #1

Pieprz na ból

Pieprz ma działanie przeciwbólowe. Jego właściwości rozgrzewające sprawiają, że bardzo dobrze pomaga na obolałe i zmęczone mięśnie. Posmaruj bolący punkt oliwą z dodatkiem pieprzu. Poczujesz rozgrzanie i ulgę. Stosuj tę metodę tak często, jak tylko potrzebujesz.

Trawienie i odchudzanie

Pieprz jest przyprawą, która świetnie wpływa na pracę żołądka i jelit. Dzięki temu wspomaga trawienie ciężkich posiłków. Dodatkowo poprzez swoje rozgrzewające właściwości przyspiesza spalanie tłuszczu. Osoby zmagające się z nadwagą powinny używać go często przy przygotowywaniu posiłków. Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, również powinnaś spożywać większe ilości tej przyprawy.

Kolorowe ubrania

Dodawanie łyżeczki pieprzu do prania pozwoli Twoim ubraniom dłużej zachować kolor. Pieprz zapobiega rozpuszczaniu się barwników w wodzie. Istnieje wiele chemicznych specyfików, które również mogą w tym pomóc, jednak warto stawiać na produkty naturalne. Dodatkowo, pieprz z całą pewnością jest tańszy od tych chemikaliów.

Zdjęcie Pieprz - poznaje 6 niesamowitych zastosowań! #2

Oczyszczanie skóry

Pieprz ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu może pomóc w oczyszczeniu naszej skóry z niechcianych pryszczy i zaskórników. W szklance ciepłej wody rozpuść łyżeczkę pieprzu i tą mieszanką umyj twarz. Możesz stosować tę miksturę codziennie zamiast tonika.

Pomaga rzucić palenie

To niezwykłe zastosowanie pieprzu i niewiele sobą o nim wie. Pieprz hamuje głód nikotynowy. Jest to udowodnione naukowo. Jeśli chcesz rzucić palenie, to wąchaj kilka razy dziennie wacik nasączony w oleju pieprzowym. Dzięki temu będziesz czuł mniejszą potrzebę zapalenia papierosa. Nie tylko osoby walczące z nałogiem mogą stosować tę metodę. Jeśli jesteś osoba palącą, to z całą pewnością znasz sytuację, w których chcesz zapalić, a nie możesz.

Zdjęcie Pieprz - poznaje 6 niesamowitych zastosowań! #3

Katar

Pieprz może okazać się bardzo pomocny przy katarze. Jeśli masz zatkany nos, wsyp niewielką ilość przyprawy na chusteczkę i weź głęboki wdech, podstawiając ją sobie pod nos. Pieprz można także dosypać do inhalatora podczas robienia inhalacji.