Ta dziewczyna pobiła rekord! Ma najdłuższe nogi na świecie i wciąż rośnie!

Ta dziewczyna pobiła rekord! Ma najdłuższe nogi na świecie i wciąż rośnie!

Wysocy ludzie nie mają łatwo w życiu. Wiele z nich przyznaje się, że woleliby być niżsi. Wysokim kobietom trudniej znaleźć partnera, ciężko im kupić spodnie, które nie są przykrótkie i niejednokrotnie uderzają głowami w wiszące przedmioty. Co zatem ma powiedzieć 16-latka, która ma najdłuższe nogi na świecie?

View this post on Instagram

g o o d v i b e s 🖤

A post shared by 𝙼𝚊𝚌𝚒 𝚌𝚞𝚛𝚛𝚒𝚗 (@_maci.currin_) on

Rekord świata

Maci Currin to 16-latka, która pobiła rekord świata w posiadaniu najdłuższych nóg. Jej nogi mierzą 134,62 centymetry, a dziewczyna wciąż rośnie. Poprzedni rekord należał di Ekateriny Lisiny z Rosji i wynosił 132,58 cm. Czy Maci jest z siebie dumna?

Dziewczyna już w wieku 9 lat mierzyła 170 cm wzrostu, przyznaję, że w szkole było ciężko. Dzieci się z niej śmiały, bo wyglądała inaczej.

Obecnie jednak Maci już nie zwraca uwagi na docinki i spojrzenia innych. Pogodziła się ze swoim wyglądem, bo wie, że nic na to nie może poradzić. Jest, jaka jest. Dojrzała nawet do tego, że jest dumna ze swoich długich nóg.

Rodzice rekordzistki

Rodzice od początku zdawali sobie sprawę, że ich córka będzie nieco inna.

„Zdałam sobie sprawę, że Maci jest wyjątkowa, gdy w wieku około 18 miesięcy mierzyła już ponad metr. Mamy zdjęcie, jak stoi obok innej małej dziewczynki i wygląda, jakby była dwa lata starsza. Od tamtej chwili nikt nie był tak wysoki, jak ona. Zawsze miała długie nogi” – opowiada 55-letnia Trish, mama Maci.

Jak to jest, być odmienną?

Maci mimo swojej dumy, cieszy się, że na razie przestała już rosnąć. Przyznaje, że gdy idzie z koleżankami ulicą, zaszokowani ludzie robią jej niechciane zdjęcia.

„Przyznam, że to jest dość niezręczne i nie podoba mi się, to gdy ktoś totalnie z ukrycia robi mi zdjęcia i wytyka palcami. Czuję się wtedy jak zwierzę w cyrku, ale wiem, że nie mam na to wpływu” – opowiada Maci

Oprócz spojrzeń i zdjęć, Maci ma problem z kupowaniem ubrań. Nigdy nie może kupić tego, co obecnie jest w modzie. Większość ubrań na nią nie pasuje.

Nie noszę pewnych rzeczy, takich jak dżinsy, ponieważ nigdy nie mogę znaleźć takich, które pasowałyby do mnie. Lubię chodzić do jednego sklepu w Kolorado, bo oni mają wyjątkowo długie spodnie do jogi, które mi służą jako getry za kolano” – komentuje Maci.

Dziewczyna obecnie ma 206 cm wzrostu, a lekarze twierdzą, że jeszcze trochę urośnie.

Elżbieta