Jak pozbyć się kaca? Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów.

Elżbieta
Newsy
06.09.2019 16:23
Jak pozbyć się kaca? Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów.

Czy miałaś kiedyś kaca? Zakładamy, że tak. Każdy go chyba kiedyś miał. Jedni znoszą ten stan gorzej, inni lepiej. Czy próbowałaś kiedyś pomóc sobie przejść przez kaca? Przedstawiamy sprawdzone sposoby, jak sobie z nim radzić.

Zdjęcie Jak pozbyć się kaca mordercy. Oto kilka niezawodnych sposobów #1

Oczywiście najlepszym sposobem na kaca jest nie pić, jednak gdy już pijemy, istnieją sposoby na złagodzenie tego stanu.

Pot

Pocenie się to pierwszy ze sposobów, jakie dziś dla Was mamy. Wydzielany pot ułatwi pozbyć się kaca. Wiadomo, że w takim stanie nikomu nie chce się zmuszać do wysiłku fizycznego, jednak dobrym sposobem jest picie wody z imbirem bądź chili. To pobudza przemianę materii.

Witaminy

Witamina C i węgiel pomogą Ci wrócić do normalnego stanu. Węgiel neutralizuje szkodliwe substancje, a witamina C uzupełni braki i pomoże odzyskać dobre samopoczucie.

Ratunek dla żołądka

Jeśli po alkoholu boli Cię żołądek, to wypij napar z siemienia lnianego. Osłania on śluzówkę żołądka.

Zimny prysznic

Mało kto stosuje tę metodę, zimny prysznic nie jest z reguły przyjemny, jednak może pomóc złagodzić skutki wczorajszej zakrapianej imprezy. Zimna woda pobudza krążenie, dzięki czemu szybciej wydalamy resztki alkoholu we krwi.

Imbir

Jeśli Twój żołądek na kacy zwraca swoją zawartość, to pomocny będzie imbir. Dodaj go do ciepłej herbaty lub wody, powstrzyma wymioty.

Zioła

Ostropest plamisty to najsilniejsze z ziół działające oczyszczająco na wątrobę.

Pij dużo płynów

Gdy masz kaca, pamiętaj o piciu dużej ilości płynów. Może to być woda, ale zaleca się pić czarną herbatę, rosół, barszcz, maślankę, wodę z ogórków bądź gorące mleko z masłem i miodem.

Zdjęcie Jak pozbyć się kaca mordercy. Oto kilka niezawodnych sposobów #2

Odpowiednie śniadanie

Na kacu dobrze jest zjeść rano jajecznicę, najlepiej z dużą ilością pieprzu i z dodatkiem pełnoziarnistego pieczywa. Taki posiłek dostarcza cennych składników odżywczych i pomaga postawić organizm na nogi.

Sodówka

To potoczna nazwa napoju, który może postawić Cię na nogi po niejednej imprezie. Do szklanki gazowanej wody mineralnej dosyp łyżeczkę sody i dwie łyżeczki octu. Wymieszaj i wypij jednym tchem. Napój ten nie należy do najsmaczniejszych, jednak jego skuteczność potrafi wynagrodzić zły smak.

Pamiętaj, że alkohol szkodzi zdrowiu, a z wiekiem nasz organizm trawi go coraz gorzej.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną