Jeśli masz kaca, nie rób tego! To nie działa

Agnieszka
Newsy
31.12.2021 15:05
Jeśli masz kaca, nie rób tego! To nie działa

 Po hucznej imprezie i wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu masz kaca? 1 stycznia niestety dotknie on wielu osób. Ból głowy, nudności i ogólne osłabienie to najczęstsze jego objawy. Stan ten potrafi naprawdę uprzykrzyć cały dzień. Próbujemy więc sobie w jakiś sposób pomóc. Jednak najczęściej sięgamy po metody, które w ogóle nie działają! Poznaje je.

 

Zdjęcie Jeśli masz kaca, nie rób tego! To nie działa #1

Sposoby na kaca, które nie działają!

Sposób na poprawienie swojego stanu przy tak zwanym syndromie dnia następnego można w sieci znaleźć wiele. Niestety, większość z nich w ogóle nie działa. A niektóre mogą wręcz zaszkodzić.

Kawa nie pomoże 

W filmach i serialach często widzimy, że osobę, która dzień wcześniej popiła, na nogi stawia mocna kawa. To niestety nie działa. Kawa podnosi ciśnienie, wypłukuje z organizmu minerały i jeszcze bardziej nas odwadnia.

Sauna może pogorszyć nasz stan

Popularne jest także korzystanie z sauny. Niestety, osłabiony alkoholem organizm nie powinien być jeszcze bardziej “dobijany” w saunie. Może to doprowadzić do skoków ciśnienia i zaburzeń rytmu serca!

Intensywne ćwiczenia mogą zaszkodzić

Wielu z Was z pewnością nie raz próbowało pozbyć się kaca za pomocą intensywnego treningu. To jednak duży błąd. Intensywne ćwiczenia sprawiają, że nasz organizm wypaca elektrolity. To z kolei pogarsza nasz stan, ponieważ w naszej krwii niewiele ich pozostało po ostatniej nocy!

Lepiej więc postawić na spokojny spacer. 

Klin tylko odwlecze przyjście najgorszego

Każdy z was zapewne nie raz słyszał powiedzenie “czym się strułeś, tym się lecz”. Tak zwany klin jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Owszem, na chwilę poczujemy się nieco lepiej. W rzeczywistości jednak jest to tylko odwlekanie kaca, który i tak nadejdzie - tym razem ze zdwojoną siłą. 

Jak więc sobie pomóc?

Przede wszystkim powinniśmy się nawadniać za pomocą wody lub zielonej herbaty. Należy też uzupełnić minerały oraz elektrolity. Doskonałym sposobem na to jest wypicie soku z pomidorów i ogórków kiszonych. 

Regenerację organizmu przyspiesza też niezawodny, tłusty rosół. Da nam on poczucie komfortu. 

Warto jednak wiedzieć, że organizmowi należy dać czas. Sam w swoim czasie upora się z negatywnymi skutkami picia alkoholu. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną