Lifestyle

TVP i Polsat nie chcą reklamować nowego filmu Vegi? Telewizje zabrały głos

Agnieszka

Sept. 2, 2019, 8:24 a.m.

TVP i Polsat nie chcą reklamować nowego filmu Vegi? Telewizje zabrały głos

Już 4 września wejdzie do kin nowy film Patryka Vegi, “Polityka”. Twórca znany jest z poruszania kontrowersyjnych tematów. Dotyka między innymi patologię różnych środowisk. Jego filmy często jednak spotykają się ze sporą krytyką.

Opinia publiczna często zarzuca Vedze, że przedstawia on nieprawdziwy obraz niektórych kwestii. Pokazuje bowiem jedynie skrajne przypadki, przedstawiając je w taki sposób, jakby były one normą w danym środowisku. Tak było choćby w przypadku filmu “Botoks”, który opowiadał o służbie zdrowia.

Bez względu na to, filmy Patryka Vegi biją rekordy popularności. Reżyser ma świeże spojrzenie na tworzenie filmów. Doskonale wie, czego od kina oczekują widzowie i daje im to. Kontrowersje i mocne sceny przyciągają do kin tłumy widzów.

“Polityka” - nowy film Patryka Vegi

4 września do kin wejdzie kolejny film znanego reżysera. Poruszać on będzie środowisko polityków, które jak żadne inne przepełnione jest zepsuciem. Co więcej, Vega postanowił pokazać w filmie sceny, które rzeczywiście miały miejsce w polskiej polityce ostatnich lat. Mowa na przykład o wypadku kolumny premier Szydło.

TVP i Polsat nie puszczą reklam “Polityki”?

Patryk Vega napisał wiadomość do wp.pl, w której oskarżył telewizje TVP oraz Polsat o celowe cenzurowanie jego nowego filmu.

"TVP odmówiła nam kampanii reklamowej filmu "Polityka". Osoba zbliżona do TVP udzieliła nam informacji, że to decyzja polityczna na górze i dlatego telewizja nie puści reklam filmu. Co jeszcze ciekawsze, z tym samym skutkiem reaguje Polsat (…) Teraz widać, która telewizja jest niezależna" - napisał reżyser.

TVP odpowiedziała na zarzuty. W odpowiedzi na pytania zadane przed wp.pl, TVP stwierdziła, że do jej redakcji wpłynął jedynie zwiastun filmu "nie udzielając zlecenia jego emisji, ani żadnych parametrów kampanii". Polsat natomiast podkreślił, że film przechodzi obecnie “standardową procedurę”.