Lifestyle

„Najbardziej żałuję” - Pielęgniarka zdradziła, czego najbardziej żałują ludzie tuż przed odejściem

Emila

Aug. 29, 2019, 3:31 p.m.

„Najbardziej żałuję” - Pielęgniarka zdradziła, czego najbardziej żałują ludzie tuż przed odejściem

Żyjąc z dnia na dzień nie zawsze mamy czas, aby zastanowić się, czy coś nam nie umyka w życiu. Nie skupiamy się nad tym, co będzie kiedyś. Po latach jednak można zauważyć pewne rzeczy, których najbardziej żałujemy.

Zdjęcie „Najbardziej żałuję” - Pielęgniarka zdradziła, czego najbardziej żałują ludzie tuż przed odejściem #1

Czego żałujemy?

Australijska pielęgniarka przez wiele lat opiekowała się chorymi ludźmi, którym zostało zaledwie kilka tygodni życia. Byli to ludzie o różnych charakterach, sposobie myślenia i przeszłości. Z niektórymi w tak krótkim czasie zdążyła nawiązać silną relację, z innymi już nie. Słuchała, czego tak bardzo żałują w swoim życiu i pomimo różnic pacjentów, większość z nich wskazywała na te same rzeczy.

Zapisane myśli wystawiła na swoim blogu „Inspiration and Chai”, a następnie wydała książkę pod tytułem „Czego najbardziej żałują umierający”. Będziesz w szoku, jak wielu z nas popełnia ten sam błąd!

Brak szczerości wobec własnych emocji

Wielu z nas często hamuje się przed wyrażeniem swoich emocji. Boimy się reakcji, niezrozumienia, wyśmiania lub zignorowania. Okazanie swoich emocji jest łatwym wystawieniem się na ciosy, a tego boimy się najbardziej. Nikt z nas nie chce być zraniony, a więc decydujemy się zachować dla siebie emocje, które mogą tak wiele zmienić w naszym życiu.

Strach przed szczęściem

Dużo osób podąża ścieżkami wydeptanymi przez innych. Nie mamy wystarczającej odwagi, aby podjąć się ryzyka i spróbować swoich własnych sił. Nie posiadamy wiary w samych siebie, aby wykonać odpowiedni krok w stronę swoich planów i marzeń. Decydujemy się na życie w swojej strefie komfortu, która jedynie trzyma nas w miejscu. Zaczynamy żyć rutyną, bez marzeń, celów i szczęścia.

Zdjęcie „Najbardziej żałuję” - Pielęgniarka zdradziła, czego najbardziej żałują ludzie tuż przed odejściem #2

Życie według oczekiwań innych

Zastanów się, z ilu rzeczy zrezygnowałeś/aś tylko ze względu na oczekiwania innych? Wiele rzeczy robimy wbrew sobie, aby tylko żyć w zgodzie z innymi. Boimy się zmian, które mogą być efektem podążania według własnych potrzeb. Zmuszamy się zatem do robienia czegoś, czego tak naprawdę nie chcemy.

Brak kontaktu z bliskimi

W życiu poznajemy wielu dobrych dla nas ludzi. Stają się oni naszymi przyjaciółmi, ale z czasem nasze drogi się rozchodzą. Z niewiadomych powodów przestajemy dbać o kontakt i zaczynamy żyć własnym życiem. Mamy wrażenie, że będą istnieć wiecznie na tym świecie i nawet nie podziękujemy im za wsparcie, które niegdyś nam dali. Wielu ludzi żałuje zatem, że nawet nie zdążyli pożegnać swoich przyjaciół, kiedy jeszcze mieli na to szansę.

Duża ilość pracy

Praca jest ważna w życiu każdego człowieka, ale jej ilość potrafi odciąć nas od całego świata. Przepracowanie sprawia, że omija nas tak wiele pięknych rzeczy. Dzieci dorastają, partnerzy się zmieniają, bliscy odchodzą, a my jedynie widzimy naszą pracę. Warto się zastanowić, czy nasze życie faktycznie jest tego warte?

To pokazuje, jak niewiele nasze życia od siebie się różnią. Przyszedł zatem czas, aby zacząć coś zmieniać, póki jeszcze możemy.