WhatsApp i Instagram wkrótce zmienią nazwy! Zaskakujący powód tej decyzji

Emila

Lifestyle

Aug. 13, 2019, 5:34 p.m.

WhatsApp i Instagram wkrótce zmienią nazwy! Zaskakujący powód tej decyzji

Miliardy osób korzystają ze znanych aplikacji, takich jak WhatsApp oraz Instagram. Lubiane i znane aplikacje zmienią jednak nazwę, a właściwie to pojawi się dopisek tuż obok.

Zdjęcie WhatsApp i Instagram wkrótce zmienią nazwy! Zaskakujący powód tej decyzji #1

Aplikacje

Instagram jest znany niemalże każdemu. Jest to aplikacja, dzięki której możemy dzielić się częścią swojego życia wraz z innymi. Dodajemy zdjęcia oraz InstaStory (tymczasowe zdjęcia, które znikają po 24 godzinach) i możemy obserwować innych, którzy nas inspirują. Dodatkowo aplikacja daje możliwość edytowania zdjęć i filmików oraz dzielenia się nimi na innych portalach społecznościowych.

WhatsApp natomiast służy nam w większej mierze do komunikacji z innymi. Umożliwia nam połączenia video, przesyłanie zdjęć oraz filmików i dla wielu osób stał się alternatywą Skype'a.

Zmiany

Już za niedługo przy nazwach znanych aplikacji pojawi się dopisek „od Facebook’a”. Mało kto wie, że Mark Zuckerberg wykupił obie aplikacje już kilka lat temu – Instagram w 2012 roku, a WhatsApp w 2014. Zmiana ma na celu podkreślenie, kto jest właścicielem aplikacji.

Zdjęcie WhatsApp i Instagram wkrótce zmienią nazwy! Zaskakujący powód tej decyzji #2

Dlaczego taka decyzja?

Większość użytkowników nie ma pojęcia o nowym właścicielu, nawet jeśli na aplikacjach pojawiły się nowe regulaminy korzystania. Fakt, że aplikacje są teraz własnością Facebooka, również nie był jakoś podkreślany przez samą firmę. Przyszła jednak pora, aby to zmienić!

Właściciel Facebooka pragnie, aby każdy użytkownik miał świadomość, z czyich usług korzysta i co jest powiązane z firmą. Dodatkowo pragną zorganizować integrację między aplikacjami, aby zwiększyć usługi dla użytkowników. Wszystko jest efektem spadającej liczby użytkowników Facebooka.

Jak będą wyglądać zmiany?

Drobne remonty nazw nie będą miały żadnego wpływu na funkcjonowanie oraz wygląd aplikacji. Wszystko pozostanie w takim samym stanie. Jednak nowe nazwy już niedługo znajdą się w Sklepach Play oraz Apple Store. Możliwe są również zmiany nazw na już zainstalowanych aplikach.

W tym wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na to, jaką małą mamy świadomość powiązań między aplikacjami.