Suchy szampon w bibułkach – nowość, którą pokocha każda kobieta!

Suchy szampon w bibułkach – nowość, którą pokocha każda kobieta!

Przetłuszczające się włosy i codzienne mycie głowy potrafią być bardzo uciążliwe oraz szkodliwe. Dodatkowo nie zawsze mamy czas, aby zadbać o swoje włosy przed wyjściem.

Zdjęcie Suchy szampon w bibułkach – nowość, którą pokocha każda kobieta! #1

Suchy szampon

Producenci szamponów wyszli z pomysłem, aby stworzyć suchy szampon, który ma za zadanie ułatwić nam dbanie o świeżość włosów. Okazało się to hitem wśród kobiet i obecnie można takie produkty znaleźć w niemalże każdym domu.

Jaki jest jednak problem? Suchy szampon w postaci sprayu potrafi zajmować dużo miejsca w torebce – szczególnie w tej małej, jeśli planujemy wyjść wieczorem na miasto ze znajomymi. Zazwyczaj zatem rezygnujemy z zabrania go ze sobą, mimo że go potrzebujemy. W takiej sytuacji pojawia się kolejna nowość – suchy szampon w postaci matujących bibułek!

Bibułki matujące

Marka Magicstripes wystawiła w swojej ofercie specjalne bibułki matujące, których zadaniem jest zastąpienie suchego szamponu. Opakowanie jest niewielkie, a więc bez problemu zmieści się w torebce – nie zajmując sporo miejsca.

Same bibułki zostały stworzone z papieru ryżowego i zawierają naturalny puder, który doskonale matuje włosy poprzez wchłanianie nadmiaru sebum. Doskonale odświeża nasze włosy i ułatwia ich stylizowanie. Dodatkowo nie zawierają soli aluminium oraz aerozoli, a więc są przyjazne środowisku.

Takie pudełeczko można zabrać ze sobą wszędzie i skorzystać z bibułek przy każdej naszej aktywności – tuż po treningu, przed wyjściem na spotkanie lub w trakcie wypadu na miasto ze znajomymi.

Jedno pudełeczko zawiera 50 bibułek i kosztuje 99,90 zł.

Jak używać suchy szampon?

Przede wszystkim należy stosować go na każdą część głowy, a nie jedynie w miejscu, gdzie znajduje się przedziałek. Suchy szampon w sprayu przed użyciem powinien być dobrze wstrząśnięty, a następnie można nim spryskać włosy w odległości 20-30 centymetrów.

Nie ma potrzeby przejmować się białym nalotem na włosach. Wchłania on brzydki zapach oraz nadmiar sebum. Następnie można delikatnie wetrzeć pozostałości białego proszku w skórę głowy i gotowe.

Warto pamiętać, aby nie traktować suchego szamponu jako stałego zamiennika dla zwykłego procesu mycia głowy. Zbyt częste używanie produktu może doprowadzić do powstania łupieżu, wystąpienia alergii lub przesuszenia się włosów oraz skóry głowy.

Emila