Sezon na kąpieliska. Pokaż ten film swojemu dziecku, możesz mu uratować życie

Sezon na kąpieliska. Pokaż ten film swojemu dziecku, możesz mu uratować życie

Zabawy nad wodą to nieodłączny element wakacji. Gdy tylko upały zaczynają doskwierać, wszyscy mają ochotę zanurzyć się w basenie. Naszym dzieciom niestety klasyczne pływanie nie wystarcza, jest dla nich za nudne. Szukają innych zabaw w wodzie.

Zdjęcie Sezon na kąpieliska. Pokaż ten film swojemu dziecku, możesz mu uratować życie #1

W brawurowych skokach do wody biorą udział nie tylko nieodpowiedzialne dzieci, ale również młodzież, zdarza się, że po alkoholu. Nie są oni świadomi zagrożeń, jakie taka zabawa niesie za sobą.

Na Facebookowym profilu "Reżysera życia" (twórcy internetowego) pojawił się film edukacyjny o skokach do wody. Ma on już ponad 8,7 miliona wyświetleń, na youtube natomiast prawie 2 miliony. Warto go pokazać swojemu dziecku.

Film ma dwie minuty, widzimy na nim grupę młodzieży nad dzikim kąpieliskiem. Cześć osób próbuje przekonać swojego rówieśnika, by wziął udział w skokach do wody. Podczas gdy jedna z dziewczyn prosi go, by tego nie robił, koledzy zaczynają go wyśmiewać i nazywać „pantoflem”. Namawiają Daniela, także proponując mu nagranie filmiku ze skoku, który przyniósłby mu sławę na portalu społecznościowym. Chłopak nie chce tego robić, jednak pod naciskiem grupy decyduje się na skok, który kosztuje go zdrowie, a może nawet życie.

Nigdy nie skacz do wody, której nie znasz!

Zdjęcie Sezon na kąpieliska. Pokaż ten film swojemu dziecku, możesz mu uratować życie #2

Z filmiku dowiadujemy się, że 700 osób rocznie łamie sobie kręgosłup skacząc na główkę do wody.

Film ma 155 tysięcy udostępnień. Powinien on trafić do jak największej rzeszy odbiorców.

Przesłanie, jakie za sobą niesie, może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Szacuje się, że w Polsce obecnie żyje około 20 tysięcy ludzi z uszkodzeniami kręgosłupa. W grupie tej przeważają mężczyźni w średniej wiekowej 22 lat.

Zwykła letnia zabawa może prowadzić do tragedii. Uczulajmy dzieci, aby były świadome, że nie warto podejmować takiego ryzyka dla chwili przyjemności.

Elżbieta

true

Polecane