Choroba Kory dawała wczesne objawy, które łatwo było zbagatelizować! Każda kobieta musi to wiedzieć

Choroba Kory dawała wczesne objawy, które łatwo było zbagatelizować! Każda kobieta musi to wiedzieć
17Cze

Kora bez wątpienia zaskarbiła sobie serca fanów autentycznością i niebywałym talentem. Ta wyjątkowa polska artystka przegrała jedna walkę z nowotworem złośliwym, którego objawy mogła dostrzec lata wcześniej.

Zdjęcie Choroba Kory dawała wczesne objawy, które artystka bagatelizowała #1

Kora chorowała na raka jajnika. Pierwsze objawy odczuwała jednak wiele lat przed całkowitym rozwinięciem się tej podstępnej choroby. Bóle podbrzusza przypisywała załatwianiu się na mrozie, a złe samopoczucie łagodziła joga i bardzo zdrowy tryb życia.

Rak jajnika - objawy

Historia choroby Kory mogłaby potoczyć się inaczej. Okazuje się, że artystka zgłaszała się do lekarza ze swoimi objawami. Często jednak je bagatelizowano, a sama Kora uchodziła za okaz zdrowia. Zazwyczaj objawy te przypisujemy problemom z trawieniem lub naturalnemu objawowi jajeczkowania. Jeśli jednak kobieta posiada wiele z poniższych objawów, powinna zgłosić się do lekarza na badania.Ból podbrzusza

Ból w okolicy podbrzusza - macica, miednica, jajniki, może być jednym z pierwszych objawów raka jajnika. Zazwyczaj sam ból nie świadczy o ciężkiej chorobie, jednak bez względu na to konieczne jest zbadanie jego przyczyny. Rak jajnika wywołuje również bolesne i częste wzdęcia oraz niestrawność i ciągłe uczucie sytości pomimo jedzenia małej ilości pożywienia.

Zdjęcie Choroba Kory dawała wczesne objawy, które artystka bagatelizowała #2

Brak energii

Jeśli wraz z bólem podbrzusza pojawia się też ciągłe zmęczenie - tym bardziej warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się w naszym ciele. Oczywiście, zmęczenie może mieć setki innych przyczyn, jeśli jednak pojawia się często bez wyraźnego powodu, powinno nas to zainteresować.Bardzo częste oddawanie moczu

Nieustanne parcie na pęcherz może być spowodowane piciem nadmiernej ilości płynów lub infekcji pęcherza. Jeśli jednak nie pijesz dużej ilości wody, ani nie masz infekcji pęcherza, warto zbadać dokładną przyczynę częstych wizyt w toalecie.Zaburzenia cyklu miesiączkowego

Jeśli kobiety w twojej rodzinie mają nietypowy cykl miesiączkowy, twój stan prawdopodobnie jest normalny. Pomimo tego, warto udać się do ginekologa i opowiedzieć o anomaliach. Jeśli jednak obfite, bolesne miesiączki i nieregularny cykl dotyczy tylko ciebie - koniecznie zbadaj przyczynę takiego stanu rzeczy.
Jeśli zauważasz u siebie powyższe objawy - przemyśl wizytę u ginekologa i opowiedz o nich. Nie popadaj jednak w panikę. Takie objawy często występują niezależnie od siebie i każdy z nich może mieć inną, niewinną przyczynę. Bywa jednak tak, że objawy te mogą wskazywać na coś poważniejszego i właśnie to chcemy na badaniach wykluczyć.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ