Każda gospodyni domowa dobrze zna najłatwiejszy sposób czyszczenia pralki

Każda gospodyni domowa dobrze zna najłatwiejszy sposób czyszczenia pralki

Czyszczenie pralki to czynność, którą powinno się wykonywać od czasu do czasu. Jak zrobić to domowym sposobem? Podpowiadamy!

 

Zdjęcie Każda gospodyni domowa dobrze zna najłatwiejszy sposób czyszczenia pralki #1

Czyszczenie pralki 

Nie wszyscy regularnie czyszczą pralkę, ponieważ wydaje się im, że jest ona czysta poprzez mycie wodą i detergentem do prania. Jednak jest to błędne założenie, a pralka tak jak inne urządzenia AGD wymaga czyszczenia. Nie potrzeba jednak do tego specjalnych detergentów, a wystarczy tylko kilka składników, które każdy z nas na pewno znajdzie w swojej kuchni.

Zanieczyszczenia i brud

Pralka to urządzenie, które ma prać brudne ubrania, a więc po każdym praniu rzeczywiście zbierają się w niej zanieczyszczenia, które gromadzą się na różnych częściach pralki i nie zawsze wypływają wraz z wodą do odpływu. Ważne jest więc, aby co jakiś czas ją wyczyścić, aby nie doszło do sytuacji, gdzie wypranie ubrania będą brudniejsze niż przed włożeniem im do pralki. Dodatkowo regularne czyszczenie tego urządzenia sprawi, że ubrania nie staną się siedliskiem zarazków i bakterii.

Zdjęcie Każda gospodyni domowa dobrze zna najłatwiejszy sposób czyszczenia pralki #2

 Prosta receptura 

Do wyczyszczenia pralki można użyć chemicznych detergentów, jak również domowych sposobów, które są zazwyczaj bardziej ekologiczne oraz tańsze. Dodatkowo na pewno każdy z nas ma je w swojej kuchni. Do wyczyszczenia pralki będzie potrzebne kilka składników, a mianowicie:

  • ocet (780 ml),
  • soda oczyszczona (45 gramów),
  • woda (60 ml).

Na początek w  małej misce należy wymieszać sodę i wodę. Jest to jeden rodzaj substancji, która oczyści pralkę od wewnątrz. Powstałą papkę należy  umieścić w miejscu na proszek do prania. Ocet natomiast powinno się wlać bezpośrednio do bębna. Następnie zamykamy pralkę i nastawiamy ją na  najwyższą temperaturę wody i uruchamiamy.

 Samoistne czyszczenie

Domowe produkty w połączeniu z wysoką temperaturą wody sprawią, że pralka podczas prania będzie czyścić się sama. Po skończonej pracy należy wytrzeć wnętrze pralki gąbką, aby usnąć nadmiar brudu z bębna. Wysoka temperatura wody sprawi, że zapach octu w ogóle nie będzie wyczuwalny przy następnym praniu. Po tym zabiegu można spokojnie prać ubrania, ponieważ teraz pralka jest już naprawdę czysta.

Krzysztof