LIDL - rakotwórcza substancja w jednym z produktów! Wycofany ze wszystkich sklepów

LIDL - rakotwórcza substancja w jednym z produktów! Wycofany ze wszystkich sklepów

W trakcie kontroli produktu okazało się, że w herbacie znajduje się zbyt wysokie stężenie niebezpiecznej dla zdrowia substancji. Klienci mają prawo do zwrotu herbaty i odzyskania pieniędzy w sklepie, w którym ją zakupili.

Zdjęcie LIDL - rakotwórcza substancja w jednym z produktów! Wycofany ze wszystkich sklepów #1
Źródło:https://www.facebook.com/GISgovpl/photos/a.292014227515302/2317930691590302/?type=3&theater

GIS alarmuje: Herbata Lord Nelson stanowi zagrożenie dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że herbata Lord Nelson ziołowa w piramidkach sort. Lipa 30 g zawiera substancje groźne dla zdrowia. Produkt został więc wycofany na terenie całego kraju przez markę Lidl oraz Mokate S. A.

  • Numer partii: L080119340 A

  • Data min. trwałości: 01.2021

  • Producent: Mokate S.A, ul. Katowicka 265a, 43-450 Ustroń

  • Kraj pochodzenia: Polska

Podczas badań stwierdzono, że w produkcie znajduje się zbyt wysokie stężenie alkaloidów pirolizydynowych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Nie należy tej herbaty pić. Najlepiej po prostu zwrócić ją do sklepu, w którym ją kupiliśmy. Paragon w tym przypadku nie będzie konieczny.Alkaloidy występują naturalnie głównie w roślinach. Jednak ich działanie może być silnie trujące. Podczas wielu badań nad tymi substancjami wyniki wskazywały na ich rakotwórcze działanie. Co ciekawe, wiele rodzajów alkaloidów, kiedy podaje się w odpowiedniej dawce, stanowi skuteczne leki. Mowa na przykład o morfinie, kodeinie i chininie.“Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Produkt można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.” - pisze GIS na swoim Facebooku.Agnieszka

Polecane