Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje

Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje
08Kwi

Co najlepiej jeść przed i po treningu? Przed treningiem sięgajmy po produkty lekkie, łatwo strawne o niskim indeksie glikemicznym. Natomiast po treningu warto postawić na węglowodany i chude białko, wybierajmy to łatwo przyswajalne. Czy batony proteinowe spełniają te kryteria i są zdrowe?Batony proteinowe są rekomendowane dla osób odchudzających się i chcących zwiększyć masę mięśniową. Szybko zaspokoją nasz głód, dostarczają nam duże ilości energii i możemy je mieć zawsze pod ręką. Jednak poza pożądanymi węglowodanami i białkiem zawierają cukry i tłuszcze w niemałych ilościach.Zdjęcie Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje #1

Ze względu na dużą zawartość cukrów prostych oraz tłuszczów nasyconych i trans w batonach proteinowych, nie są one wcale zdrową przekąską. Poza nimi znajdziemy także syrop glukozowo-fruktozowy, sztuczne aromaty, konserwanty, zagęstniki i substancje pochłaniające wilgoć. Substancje te mogą zwiększyć ryzyko nadwagi, a także chorób układu krążenia. Batonik może być dodatkowym produktem dostarczającym nam białka, jednak w pakiecie dostaniemy niekorzystne dla naszego zdrowia składniki.Baton może być dla nas dobrym rozwiązaniem awaryjnym, kiedy nie mamy możliwości sięgnąć po treningu po pełnowartościowy posiłek. Jeśli znajdujemy się w takiej sytuacji, pamiętajmy by zwracać uwagę na ich skład i kolejność wymienianych składników, te wymienione, jako pierwsze występują w ilościach największych. Wybierajmy te z najkrótszym składem, zawierające białko wysokiej jakości, bez dodatków cukrów i tłuszczów, syropu glukozowo-fruktozowego i alkoholi cukrowych. W ławy sposób możemy także sami przygotować sobie batony proteinowe.


Jeśli mamy możliwość sięgajmy jednak po treningu po produkty spożywcze, które są naturalnym źródłem białka. Lepszymi rozwiązaniami i niekoniecznie wymagającymi długich przygotowań, będą wymienione niżej pozycje.

CO JEŚĆ PO TRENINGU?


SERY
Po treningu możemy zjeść kawałek sera żółtego. 100 g sera zawiera około 30 g dobrze przyswajalnego białka, czyli tyle, co w batonie proteinowym. Ser żółty zawiera także zdrowe kwasy tłuszczowe, możemy wybierać wersje mniej kaloryczne i bez laktozy.

Zdjęcie Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje #2


ORZECHY
Są bogatym źródłem witamin i minerałów, kwasów tłuszczowych, ale także błonnika i białka. W czterech garściach orzechów znajdziemy tyle białka, co w popularnym batonie.

Zdjęcie Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje #3


JAJKA
Dostarczają naszemu organizmowi mnóstwo cennych składników. Jajka są niskokaloryczne, a już jedno jajko zawiera aż 6 g protein.

Zdjęcie Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje #4


JOGURT LNIANY
Wystarczy, że do 200 g jogurtu naturalnego wsypiemy dwie łyżki siemienia lnianego, a otrzymamy po treningową bombę. W tak przygotowanej przekąsce znajdziemy około 30 g białka, konkretną dawkę błonnika i wapń.

Zdjęcie Baton proteinowy po treningu? MAMY LEPSZY POMYSŁ - 4 propozycje #5

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja