Zrób niebieską kreskę na oku i pomagaj! Dlaczego? Nowa akcja Rossmanna

Zrób niebieską kreskę na oku i pomagaj! Dlaczego? Nowa akcja Rossmanna

Rossmann postanowił współpracować z Niebieską Linią. Akcja ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o Niebieskiej Linii, która kieruje swoją pomoc osobom dotkniętym przemocą. Rossmann zachęca do wzięcia udziału w akcji. Jak to zrobić?

Wystarczy, że narysujesz na powiece niebieską kreskę, udostępnisz zdjęcie i dodasz hasztag: #niebieskaliniarossmann.

Dlaczego Rossmann wspiera Niebieską Linię?

O tym decydujemy my. Rossmann co roku prowadzi akcję pod tytułem “Pomagamy jak umiemy”. W ramach akcji, każdego roku odbywa się głosowanie, po którym wszystkie punkty zebrane w ramach Klubu Rossmann przekazywane są dla wybranych 250 organizacji. Wśród nich, na 24 miejscu jest Niebieska Linia, na którą wciąż można głosować.

Głosowanie trwa

"Zdecydowaliście już, kogo wesprzecie w tym roku w ramach „Pomagamy jak umiemy”? Jeśli nie, to mamy dobrą wiadomość – termin wyboru organizacji został wydłużony i możecie to zrobić jeszcze do 5 kwietnia włącznie! Sprawdź zakładkę "Twoja karta" w aplikacji Rossmann PL lub stronę www.rossmann.pl/pomagamy - napisano na Facebooku Rossmann Polska.Niebieska Linia - poproś o pomoc

Niebieska Linia oferuje pomoc ofiarom przemocy oraz członkom rodziny. Jak czytamy na stronie Niebieskiej Linii, w przypadku ofiar przemocy prowadzone są działania, takie jak:

  • Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna i psychiatryczna.
  • Pomoc w finansowaniu edukacji osób uprawnionych.
  • Pokrywanie kosztów tymczasowego zakwaterowania ofiary.
  • Pomoc finansowa na czynsz i inne zobowiązania.
  • Pomoc finansowa na środki komunikacji miejskiej.
  • Pomoc finansowa na żywność.

"Z pomocy mogą korzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem (w wyniku uszkodzenia ciała, bójki lub pobicia, wypadku komunikacyjnego, gróźb karalnych, gwałtu/wykorzystania seksualnego, przemocy w rodzinie, niealimentacji, kradzieży, rozboju, oszustwa, uszkodzenia mienia i innych) oraz członkowie rodziny osoby pokrzywdzonej." - czytamy na stronie Niebieskiej Linii.

OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "Niebieska Linia" 800-12-00-02
czynny przez całą dobę

Dzwoniąc pod nr 800-120-002
uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy
najbliżej miejsca zamieszkania.


#niebiskaliniarossmann

Czas na niebieską linie💪🏻 czyli makijaz pokazujący, ze wspieramy inicjatywę niebieska linia czyli stop przemocy! Fizycznej, psychicznej i ekonomicznej! - pisze jedna z internautek.

Agnieszka

Polecane