Chcieli okraść seniorkę. 78-latka sama zrobiła ich w konia! BRAWO


                    Chcieli okraść seniorkę. 78-latka sama zrobiła ich w konia! BRAWO
22Mar

Złodzieje przechodzą samych siebie. Fakt, że okradają ludzi z ich własności, jest przestępstwem. Jednak to, że często uderzają w najsłabszych i bezbronnych - seniorów, jest po prostu ohydne. Warto więc nagłaśniać metody złodziei i uświadamiać naszych rodziców i dziadków.

Jedna z mieszkających w Pile seniorek nie dała się nabrać!


Zdjęcie Chcieli okraść seniorkę. 78-latka sama zrobiła ich w konia! BRAWO #1

“Metoda na policjanta”

Metoda 1:

Złodzieje poza metodą na wnuczka i metodą na wpłacenie kaucji, od jakiegoś czasu stosują też metodę na policjanta. Na czym ona polega?

Złodziej dzwoni do starszej osoby i podaje się za policjanta. Informuje, że pieniądze na koncie seniora są zagrożone i konieczne jest ich wypłacenie. Kiedy ofiara oszustwa wypłaci pieniądze, ma je przekazać zaufanym osobom (oszustom).

Metoda 2:

Najczęściej jednak, podczas kontaktu z seniorem, złodziej przedstawiający się jako policjant nakłania ofiarę do podania loginu i hasła do bankowości elektronicznej. Oszust znów twierdzi, że pieniądze na koncie są zagrożone lub że miało miejsce jakieś włamanie na konto. W ten sposób wiele starszych osób straciło swoje oszczędności.SENIORKA Z PIŁY NIE DAŁA ZA WYGRANĄ!

21 marca w podobnej sytuacja znalazła się 78-letnia pani mieszkająca w Pile. Kiedy odebrała telefon, kobiecy głos przedstawił się jako policjantka. Złodziejka poinformowała o zagrożeniu środków na koncie i poleciła jak najszybszą wypłatę pieniędzy i przekazanie ich zaufanej osobie, którą oczywiście miała wskazać oszustka.

Starsza pani od razu zaczęła coś podejrzewać. Postanowiła jednak wypłacić pieniądze. Zamiast jednak zanieść je wskazanej osobie - od razu poszła z nimi na policję!

Dziś (22.03.2019) policjanci odwiedzili 78-latkę, aby jej pogratulować.

Zdjęcie Chcieli okraść seniorkę. 78-latka sama zrobiła ich w konia! BRAWO #2
Źródło:http://www.pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/207724,BRAWO-78-letnia-seniorka-nie-dala-sie-oszukac.html

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja