Nawet 16 dni wolnego na Wielkanoc! Kiedy wziąć urlop, aby mieć długie wakacje?

Nawet 16 dni wolnego na Wielkanoc! Kiedy wziąć urlop, aby mieć długie wakacje?

Jeśli nie możesz już doczekać się wiosennego urlopu, mamy dla ciebie świetną wiadomość. W tym roku, ze względu na datę świąt wielkanocnych i niedaleką majówkę, wystarczy wziąć 7 dni urlopu, aby cieszyć się długimi szesnastodniowymi wakacjami.

Zdjęcie Nawet 16 dni wolnego na Wielkanoc! Kiedy wziąć urlop, aby mieć długie wakacje? #1

Wielkanoc 2019

Wielkanoc jest świętem ruchomym. Na soborze w Nicei w 325 roku ustalono, że Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca między 22 marca a 25 kwietnia. Takie wyliczenia obowiązują do dziś. Z tego względu, każdego roku święta wielkanocne wypadają w innym terminie.

W tym roku Wielkanoc wypada 21 kwietnia. Wcześnie, 18, 19 i 20 kwietnia kolejno wypada Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. 22 kwietnia natomiast mamy Poniedziałek Wielkanocny.

Majówka 2019

Zdjęcie Nawet 16 dni wolnego na Wielkanoc! Kiedy wziąć urlop, aby mieć długie wakacje? #2

Majówka to święto, które wypada każdego roku w tym samym terminie. 1 maja (środa) to święto pracy. 3 (piątek) maja natomiast to święto konstytucji. Wystarczy więc wziąć jeden dzień urlopu (czwartek 2 maja), aby mieć 5 dni wolnego.

Jak mieć 16 dni urlopu?

Można jednak jeszcze bardziej poszaleć. Wystarczy, że weźmiesz 7 dni wolnego, rozpoczynając od wtorku 23 kwietnia. Wcześniej wypada Wielki Poniedziałek - dzień wolny od pracy. Tym sposobem będziesz mieć wolne od Wielkiej Soboty (19 kwietnia), aż do poniedziałku (6 maja), czyli w sumie 16 dni.

Agnieszka

Polecane