Pilot zawrócił samolot przez młodą matkę! Tego jeszcze nie było

Pilot zawrócił samolot przez młodą matkę! Tego jeszcze nie było

Pilot samolotu malezyjskich linii lotniczych zdecydował się zawrócić samolot, choć wcale nie musiał tego robić. Samolot wystartował z Dżudda w zachodniej Arabii Saudyjskiej i leciał w kierunku Kuala Lumpur. Tym razem lot jednak zajął więcej czasu. Dlaczego?

Zdjęcie Pilot zawrócił samolot przez młodą matkę! Tego jeszcze nie było #1

Wina młodej matki

Lot przebiegał zgodnie z planem, dopóki pewna młoda kobieta nie poinformowała personelu, że pozostawiła na lotnisku swoje dziecko! Kobieta była przerażona.

Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji pilot i załoga nic nie mogą zrobić. Jednak pilot wykazał się ogromną empatią i zrozumieniem. Postanowił poprosić kontrolerów ruchu powietrznego o możliwość zawrócenia na lotnisko, z którego wystartował.

“Niech Bóg będzie z nami. Czy możemy zawrócić?”

W sieci pojawiło się nagranie, na którym pilot malezyjskich linii lotniczych prosi o pozwolenie za zawrócenie maszyny do lotniska startowego. “Ten lot wymaga powrotu. Pasażerka zapomniała swojego dziecka, biedaczek”.

Jak donosi The Guardian, pilot kilkakrotnie prosił o pozwolenie na powrót. Kontrolerzy byli jednak w szoku. Taka sytuacja nie zdarza się codziennie. W pewnej chwili postanowili jednak wydać zgodę na powrót samolotu. Być może z tego powodu, że sytuacja mocno ich zaskoczyła i nie wiedzieli co zrobić.

„OK, wracaj. To dla nas coś zupełnie nowego” - odpowiedzieli kontrolerzy lotu.

Zdjęcie Pilot zawrócił samolot przez młodą matkę! Tego jeszcze nie było #2

Bardzo rzadko zdarza się, że samolot jest zawracany lub ląduje w miejscu innym niż docelowe z powodu problemów pasażerów. Zazwyczaj powodem są usterki, problemy zdrowotne lub niesforni pasażerowie.

Na szczęście tym razem pilot i kontrolerzy lotu podjęli decyzję. Bóg jeden wie, co przeżywało porzucone na lotnisku dziecko oraz jego matka. Ważne, że wszystko dobrze się skończyło.

true

Polecane