Już za chwilę obchodzić będziemy Wielkanoc. Te święta raczej nie kojarzą się ze zbyt dużą liczbą dni wolnych od pracy. Można to jednak zmienić i wziąć urlop w odpowiednim terminie, aby cieszyć się nawet 9-dniową przerwą. Poznaj szczegóły.
Wielkanoc - kiedy jest wolne?
Na święta wielkanocne składa się kilka dni: Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Jednak tylko jeden dzień (poza Wielkanocną) - Poniedziałek Wielkanocny, to dzień ustawowo wolny od pracy. W Wielkanoc także nie pracujemy, bo wypada ona w niedzielę.
Oznacza to, że osoby niepracujące w sobotę będą mieć trzydniowy weekend świąteczny. Świąteczny urlop można sobie przedłużyć. Jeśli weźmiemy wolne w odpowiednim terminie, zyskamy aż 9 dni urlopu.
9 dni wolnego na Wielkanoc - kiedy wziąć wolne?
Osoby, które mają w zanadrzu urlop do wykorzystania, mogą przedłużyć sobie świąteczne wolne aż do 9 dni. Co ciekawe, wystarczy, że wezmą cztery dni urlopu. Wtedy urlop znacząco się wydłuży:
- Wielka Sobota -wolne
- Wielkanoc - wolne
- Poniedziałek Wielkanocny - wolne
- Wtorek 2 kwietnia - urlop
- Środa 3 kwietnia - urlop
- Czwartek 4 kwietnia - urlop
- Piątek 5 kwietnia - urlop
- Sobota 6 kwietnia - wolne
- Niedziela 7 kwietnia - wolne
Osoby, którym zależy bardziej na wolnym przed świętami, mogą wziąć wolne w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc. Wtedy razem z Poniedziałkiem Wielkanocnym zyskają aż 10 dni urlopu: od soboty 23 marca do 1 kwietnia.
Uczniowie dostaną aż 6 dni wolnego
Przerwa wielkanocna dla uczniów wyniesie aż 6 dni. Lekcje nie będą odbywać się od 28 marca (Wielki Czwartek) aż do 2 kwietnia.
Ponad 20 stopni w Wielkanoc
Okres wielkanocny w tym roku to idealny moment na to, aby wziąć sobie kilka dni wolnego. Obecny i nadchodzący tydzień upłynie bowiem pod znakiem prawdziwych wiosennych temperatur.
W przeważającej części kraju termometry pokażą 20-22 stopnie C. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się na południu kraju w Wielkanoc, a na północy w Lany Poniedziałek.