PILNE - PŁONĄ OPONY w Warszawie, są pierwsze zatrzymania!

PILNE - PŁONĄ OPONY w Warszawie, są pierwsze zatrzymania!
13Mar

Rolnicy z AGROUnii zablokowali dzisiaj plac Zawiszy w Warszawie w ramach protestu. Protest przerodził się jednak w istną jatkę! Protestujący porozkładali na ulicy świńskie łby i podpalili opony oraz słomę.

Zdjęcie PROTEST ROLNIKÓW - PŁONĄ OPONY w Warszawie, są pierwsze zatrzymania! #1

Takie zachowanie sprawiło, że niektóre z protestujących osób zostały zatrzymane! Wiele osób zostało też wylegitymowanych.

Nie mieli pozwolenia na protest

Od 8 rano kilkadziesiąt osób zaczęło blokować ruch na placu Zawiszy w Warszawie. Rolnicy protestują już od dawna, ale dzisiejszy protest mógł zagrozić zdrowiu i życiu innych osób. Rolnicy z AGROUnii podpalili bowiem wiele opon, słomę i porozkładali na ulicy łby i ciała martwych świń. Nie mieli pozwolenia na protest.

- Nie wiem, czy dzisiaj spodziewać się przełomu. Ciężko po tym co słyszymy, po słowach ministra, polityków, którzy rządzą, przełomu się spodziewać - zaznaczył. - Ale spokojnie, my jesteśmy przygotowani. Palone opony zawsze są symbolem początku mocniejszych działań i według mnie będą też takim symbolem u nas teraz w Polsce - Lider AGROunii Michał Kołodziejczak dla TVN24.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński stwierdził jednak, że takie zachowanie to chuliganeria, która sprowadza realne niebezpieczeństwo na placu Zawiszy.

- Każdy ma prawo do wyrażania swojego protestu, ale nie kosztem zdrowia i życia innych obywateli - napisał na Twitterze szef MSWiA.

Protest zakończył się równie szybko, jak się zaczął. Zatrzymano 8 osób. Służby porządkowe usuwają zanieczyszczenia i przywracają ruch drogowy.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ