Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE!


                    Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE!
06Mar

Facebook wprowadził nową, ciekawą opcję do swojego Messengera! Na początku niewiele osób wiedziało jednak, jak ją uruchomić. Chodzi o wygląd Messengera, który może być czarny – wystarczy prosta sztuczka.

Zdjęcie Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE! #1

Ciemne tło w tej popularnej aplikacji wygląda oryginalne i ciekawie. Jest też sposobem na urozmaicenie. Codziennie przecież większość z nas korzysta z Messengera, a błękitno-biały motyw już pewnie niejednej osobie się znudził.

Jak włączyć ciemny motyw na Messengerze?

Zdjęcie Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE! #2

Potrzebna Wam będzie najnowsza wersja Messengera. Wystarczy pobrać ją ze Sklepu Google, albo aktualizować obecną wersję. Jednak większość z was na swoich telefonach z pewnością posiada aktualizowanego Messegnera, ponieważ zazwyczaj sam się aktualizuje.

Kolejnym krokiem jest wysłanie „półksiężyca” w wiadomości na Messengerze. Tę ikonę Emoji znajdziecie w zakładce ze zwierzętami:

Zdjęcie Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE! #3

Wybierz czysty półksiężyc (bez minki) – tylko on aktywuje ciemny motyw w Messengerze.

Wyślij ikonę do którejkolwiek osoby z kontaktów na Messengerze, następnie kliknij wysłaną ikonę kilka razy. Po tym czasie na górze ekranu pokaże ci się propozycja włączenia ciemnego motywu – potwierdź ją.

Po włączeniu ciemnego motywu na Messengerze zostaniesz poinformowany, że jest on w fazie testów. Jednak jak do tej pory nie zgłaszano żadnych błędów, ani utrudnień w korzystaniu.

Nie chodzi tylko o wygląd

Ciemny motyw jest nie tylko oryginalny, ale posiada jeszcze dwie ważne funkcje. Po pierwsze, w większości telefonów ciemny motyw sprawia, że zużywamy mniej baterii. Po drugie, dużo lepiej będzie nam korzystać z Messengera w ciemnym pomieszczeniu lub w nocy - nasze oczy nam za to podziękują.


Jak powrócić do normalnego motywu?

Wystarczy wejść na swój profil na Messengerze - kliknąć w swoje zdjęcie. Następnie wyłączyć tryb ciemny:

Zdjęcie Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? TO PROSTE! #4

To wszystko! Dajcie znać, czy i Wam się udało.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja