Wrzuć do prania skorupki z jajek – ten efekt Cię zaskoczy!

Wrzuć do prania skorupki z jajek – ten efekt Cię zaskoczy!

Jednym z głównych problemów podczas prania to szarzenie ubrań. Istnieje wiele produktów, które mają nam pomóc w utrzymaniu bieli, jednakże bardzo często one zawodzą. Firanki, bielizna, ulubione ciuchy tracą na swoim wyglądzie i zazwyczaj przestajemy je używać. Istnieje jednak pewien sposób, który działa za każdym razem!

Skorupki z jajek

Aby zadbać o utrzymanie bieli podczas prania wystarczy, że do pralki wrzucisz skorupki z jajek! Jak to zrobić? Wystarczy, że zbierzemy pokruszoną skorupkę z 2-3 jajek, a następnie włożymy ją do lnianego woreczka lub zawiniemy w gazę. Następnie wrzucamy do pralki i dodajemy proszek. Cały proces prania wykonujemy tak jak zawsze.

W przypadku materiałów, które są zaplamione lub wyjątkowo zszarzałe, wtedy nie stoi nic na przeszkodzie, aby do pralki wrzucić kilka woreczków ze skorupką. Mamy wtedy pewność, że efekt będzie silniejszy.

Zdjęcie Do prania dorzuć skorupki z jajek – efekt jest zniewalający! #1

Inne sposoby na szarzenie

  • Aby zadbać o biel naszego prania można dodać 2-3 łyżki sody oczyszczonej. Nie ma znaczenia czy dodamy ją do płynu, czy bezpośrednio do bębna pralki. Należy jednak pamiętać, aby przy tym drugim sposobie uprzednio rozpuścić sodę oczyszczoną.

  • Pomocnym sposobem na szarzenie jest szklanka soku z cytryny. Można również zastąpić sok, wrzucając pół opakowania proszku do pieczenia.

  • Jeśli zależy nam na bieli naszych ulubionych ubrań, to warto zapoznać się z metką, która dokładnie opisuje formę prania. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć ciągłą bielą.

Zdjęcie Do prania dorzuć skorupki z jajek – efekt jest zniewalający! #2

  • Biel również zależy od miękkości wody. Zamiast płynu do prania, należy wlać do przegródki szklankę octu. Pamiętaj jednak, że nie można łączyć chemicznych produktów z naturalnymi. Dodatkowo unikaj połączeń kwasów z zasadami.

  • Woda utleniona równie dobrze radzi sobie z szarzeniem oraz plamami, których zazwyczaj bardzo ciężko jest się pozbyć, takie jak krew lub trawa. Wystarczy, że na trzy litry wody dodamy jedną łyżeczkę wody utlenionej.

Dzięki tym kilku sztuczkom będziemy mogli zapomnieć o problemie zszarzałych ubrań!

Emila

true

Polecane