Nadchodzi rewolucja w branży all inclusive?! Hotele mają pomysł na turystów.

Nadchodzi rewolucja w branży all inclusive?! Hotele mają pomysł na turystów.

Hotele all inclusive są idealnym miejscem dla turystów, którzy pragną odprężyć się poza granicami Polski. Miejsca te stały się jednak problemem, jak zauważają branże all inclusive. Okazuje się, że turyści zaczęli spędzać swoje wakacje w hotelu, zamiast zwiedzać okolice.

Hotel miejscem wakacji

Wielu turystów podczas swojej podróży decyduje się nie opuszczać swojego miejsca pobytu. W końcu mają wszystko na miejscu, hotelowe restauracje, baseny, różnego rodzaju atrakcje, a więc nie czują potrzeby odwiedzania pobliskich restauracji czy miejsc turystycznych. Wbrew pozorom, stało się to zmartwieniem wielu branż all inclusive. Dlaczego?

Zdjęcie Wakacje w hotelu? Branże all inclusive znalazły sposób, aby zachęcić turystów do zwiedzania! #1

Okazuje się, że w ostatnich latach odnotowano duży spadek dochodów w pobliskich sklepikach turystycznych, restauracjach oraz innych branżach. Turyści preferują pozostawać w hotelu, a więc nie wydają dodatkowych pieniędzy. Dlatego też zdecydowano się na test, który ma na celu zachęcenie turystów do opuszczenia hoteli!

Szersza oferta

Na pomysł wpadło tureckie stowarzyszenie przedsiębiorców, którzy zaproponowali, aby poszerzyć oferty hoteli o jeden mały dodatek. Portal fly4free.pl donosi, że planem jest, aby turyści mieli do dyspozycji nie tylko posiłki w hotelowych jadalniach, ale również w pobliskich punktach gastronomicznych. Goście mają mieć specjalne bransoletki, które będą dowodem zakupu pakietu all inclusive danego hotelu. Oczywiście turyści nie będą dodatkowo płacić za takie posiłki, a za to istnieje szansa, że zainteresują się okolicą i zaczną odwiedzać pobliskie sklepy.

Zdjęcie Wakacje w hotelu? Branże all inclusive znalazły sposób, aby zachęcić turystów do zwiedzania! #2

Pierwszy test ma mieć miejsce w miasteczku o nazwie Kemer, które mieści się niedaleko Antalyi. Cała sytuacja natomiast ma być kompromisem między turystami szukającymi wygody a pobliskimi firmami.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Emila

true

Polecane