Kolagen do picia - HIT czy KIT?


                    Kolagen do picia - HIT czy KIT?
12Lut

Każda z was kojarzy pewnie, że kolagen dodawany jest do licznych kosmetyków jak złoty środek na gładką i jędrną skórę. Niedawno na rynku pojawiły się produktu z kolagenem do picia lub w tabletkach. Co obiecują producenci? Otóż picie kolagenu powinno sprawić, że nasza skóra zachowa jędrność i gładkość na długo, a kolagen wniknie do skóry i uzupełni braki naszego własnego kolagenu. Czy to jednak ma prawo działać?

Zdjęcie Kolagen do picia - HIT czy KIT? #1

Dwa typy kolagenu w skórze

Kolagen to budulec naszej skóry. 80% kolagenu w naszej skórze to kolagen typu I. Jest on odpowiedzialny jest za sprężystość skóry, a jego brak za wiotkość i powstawanie zmarszczek. Niestety, wraz z wiekiem, stresem, promieniowaniem UV kolagenu typu I w skórze jest coraz mniej.

Kolagen typu II natomiast znajduje się również w stawach. Jest to inny rodzaj kolagenu. Konsument jednak zazwyczaj tego nie wie, a producenci sprytnie to wykorzystują. Nie wiemy bowiem, który typ kolagenu znajduje się w magicznych miksturach do picia.

Badania

Okazuje się, że promowany teraz kolagen do picia nie ma swojego uzasadnienia w żadnym rzetelnych badaniach. Jedyne badania były przeprowadzanie na próbówkach lub na zwierzętach. Natomiast badania przeprowadzone na kobietach z oznakami starzenia się skóry dały bardzo dziwne rezultaty.

W ciągu 6 tygodniu od przyjmowania 1 g jednego z produktów kolagenowych ilość zmarszczek wzrosła! Jednak po kolejnych 6 tygodniach, już pod koniec badania, okazało się, że ilość zmarszczek zmalała o ok. 13%. Mniej więcej takie same rezultaty daje dobre nawodnienie organizmu.

Co więcej, w badaniu brało udział tylko 26 kobiet, a wyniki badań nie zostały przypisane kolagenowi, a mieszaninie różnych składników.

Zdjęcie Kolagen do picia - HIT czy KIT? #2

Woda – najlepsza na zmarszczki

Wiele kobiet nawet w młodym wieku narzeka na jędrność swojej skóry. Abstrahując od przyczyn genetycznych, czy stylu życia, jednym z najczęstszych powodów, przez które nasza skóra traci jędrność, jest odwodnienie. Komórki skóry, kiedy są odwodnione, tracą objętość, przez co na światło dziennie wychodzi o wiele więcej zmarszczek.

Nawodniona skóra staje się natomiast jędrniejsza i pełna blasku. Warto więc pić 2 litry wody każdego dnia. Ważne jest również to, jak ją pijemy. Picie litra wody rano i litra wieczorem nie przyniesie oczekiwanych efektów. Regularne nawadnianie, czyli picie na przykład 1 szklanki wody co godzinę na bieżąco będzie nawadniać organizm, a efekty zauważymy na naszej skórze już na drugi dzień.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja