Alantan - HIT z apteki za 5 zł. Szerokie zastosowanie. Sprawdź koniecznie!

Alantan - HIT z apteki za 5 zł. Szerokie zastosowanie. Sprawdź koniecznie!

Alantan to preparaty, o których większość z nas pewnie kiedyś już słyszała. Od 40 lat stosuje się je bowiem na wiele codziennych problemów skórnych, z którymi ciężko sobie poradzić.

Zdjęcie Alantan - HIT z apteki za 5 zł. Szerokie zastosowanie. Sprawdź koniecznie! #1

Seria preparatów Alantan jest hipoalergiczna i zazwyczaj stosowało się je do pielęgnacji i ochrony skóry noworodków. Jednak coraz częściej sięgają po nie również dorośli, ponieważ Alantan ma wiele ciekawych zastosowań. Najczęściej jednak stosujemy je w przypadku skóry wrażliwej, atopowej, przesuszonej i skłonnej do podrażnień.W czym tkwi sekret?Alantan to gama produktów, które zawierają alantoinę. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, która występuje również w zarodkach pszenicy, ryżu i soi, a także w kalafiorze i zielonej fasoli. Alantoina w znacznym stopniu pobudza rozwój tkanek, a więc regenerację naszej skóry.

Drugim cennym składnikiem jest D-Pantenol. Substancja ta wnika głęboko w skórę i powoduje jej odpowiednie nawilżenie.Właściwości alantoinyAlantoina swoją skuteczność zawdzięcza właściwościom ściągającym i przeciwzapalnym. Doskonale nawilża oraz przyspiesza regenerację naskórka. Najczęściej stosujemy ją w postaci maści. Jej nieinwazyjny skład sprawia, że można stosować ją również na błony śluzowe.Właściwości D-PantoluD-Pantol, czyli witamina B5 jest hydrokatalizatorem. Oznacza to, że witamina wnika głęboko w skórę, gdzie powoduje optymalne nawilżenie skóry. Dzięki temu wspomaga również leczenie zmian skórnych, pielęgnację skóry suchej, skóry poparzonej oraz gojenie się ran.

Zdjęcie Alantan - HIT z apteki za 5 zł. Szerokie zastosowanie. Sprawdź koniecznie! #2

Produkty Alantan

Najczęściej sięgamy po preparat w postaci maści, którą kupimy za jedyne 5 zł.

Jednak w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać idealny dla siebie produkt z serii Alantan:-Alantan maść z alantoiną,
-Alantan Plus z alantoiną i D-pantenolem (maść i krem).
-Do kosmetyków pielęgnacyjnych z alantoiną zaliczamy:
-maść ochronna Alantan Plus z witaminą A,
-balsam do ciała Alantan plus,
-zasypka Alantan
-zasypka Altek.

Kiedy nie stosować maści Alantan?

  • jeśli pacjent ma uczulenie na alantoinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • do oczu,
  • na ostre stany zapalne skóry, przebiegające z wysiękiem.Kosmetyki z tej serii można stosować zapobiegawczo i ochronnie, ale również w przypadku pojawienia się problemów skórnych.

Agnieszka

Polecane