Nadchodzą większe MROZY. MSWiA apeluje o pomoc bezdomnym


                    Nadchodzą większe MROZY. MSWiA apeluje o pomoc bezdomnym
24Sty

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega o nadchodzących mrozach i śnieżycach. Synoptycy zapowiadają bowiem spory spadek temperatur na najbliższe dni. MSWiA apeluje do Polaków o zwracanie większej uwagi szczególnie na osoby starsze oraz bezdomne. To właśnie one narażone są na tragiczne skutki mrozów.

Zdjęcie Nadchodzą większe MROZY. MSWiA apeluje o pomoc bezdomnym #1

Tej zimy z powodu mrozu zmarło już 28 osób. Nie możemy być więc obojętni na krzywdę. Bez względu na to, kto tej pomocy potrzebuje. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, powinniśmy udzielić jej pomocy. Jeśli jest to osoba bezdomna, należy zawiadomić Policję lub inne służby ratownicze.

Zwykły telefon na 112 może sprawić, że ktoś przeżyje kolejną noc. Śmierć z wychłodzenia zdarza się bowiem w naszym kraju zbyt często.

Pracownicy straży miejskiej i policji w okresie mrozu z dużą większą intensywnością patrolują miejsca, co do których mają podejrzenia, że przebywają tam osoby bezdomne – informuje MSWiA. Niejednokrotnie taki partol uratował komuś życie. Zapewnia również, że każda osoba, która nie ma własnego schronienia może liczyć na zawiezienie do ośrodka, gdzie czeka na nią ciepły posiłek oraz noc w ciepłym miejscu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja