Sprzątając dom nie zapomnij o tych 5 miejscach, które zbierają wiele brudu!

Sprzątając dom nie zapomnij o tych 5 miejscach, które zbierają wiele brudu!

Sprzątanie domu jest naturalną czynnością, która pozwala nam mieszkać w odpowiednich warunkach oraz chroni nas przed różnymi chorobami. Mimo wszystko skupiamy się na oczywistych powierzchniach, na których możemy dostrzec kurz. Zapominamy, że nasz dom posiada wiele zakamarków, które zbierają równie dużo brudu. Jakie miejsca wymagają naszej większej uwagi, aby faktycznie cieszyć się czystym domem?

Kosz na śmieci i jego okolice

Mimo że kosz służy do pozbywania się rzeczy, to wcale to nie oznacza, że ma pozostać zaniedbany. Wrzucając niektóre produkty zdarzy się, że coś się wyleje lub zwyczajnie wypadnie z kosza. To następnie psuje się wydzielając nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie kosza wcale nie zajmuje wiele czasu. Średnio raz na 2-3 tygodnie wystarczy wyczyścić go płynem odkażającym i to samo zrobić z powierzchnią dookoła niego. Następnie dokładnie opłukać i pozwolić wyschnąć. W ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii.

Większość ludzi również trzyma blisko kosza zmiotki lub miotły, które zbierają wiele kurzu i zabrudzeń. Takie przedmioty również powinny być przez nas czyszczone przy użyciu wody i detergentów.

Zdjęcie Sprzątając dom nie zapomnij o tych 5 miejscach, które zbierają wiele brudu! #1

Żyrandol oraz wentylator sufitowy

Górna powierzchnia takich miejsc jest dla nas niewidoczna, a więc nie zwracamy na nie tak dużej uwagi. Błąd! Kurz potrafi być źródłem alergii i innych problemów zdrowotnych, a jego duża ilość w żaden sposób nam nie pomaga. Dobrze jest zadbać o ograniczenie rozprzestrzeniania się go, a więc wystarczy raz na 2 tygodnie wziąć drabinę i oczyścić klosz żyrandolu lub śmigła wentylatora.

Torba na zakupy

Ekologiczne torby są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dbanie o środowisko. Możemy je użyć wiele razy, łatwo je schować do kieszeni czy torebki oraz są wytrzymałe i potrafią zmieścić wiele rzeczy. Zdarzy się jednak, że coś się w torbie wyleje i pozostaje plama na dnie. Pamiętaj, że jest to nadal produkt, który zaczyna się po czasie psuć, a przy tym powstają bakterie, które przechodzą na kolejne produkty znajdujące się w torbie.

Warto mieć zatem na uwadze czyszczenie takich przedmiotów. Wystarczy wrzucić do pralki opróżnioną torbę, dodać neutralnego mydła i wyprać, a następnie wysuszyć.

Poduszki i materac

Każdy doskonale wie, że takie miejsca są idealnym środowiskiem dla roztoczy i bakterii. W łóżku pozostawiamy swój pot oraz martwy naskórek, a to staje się domem dla wielu zarazków. Same wietrzenie lub pranie pościeli nic nie da, a więc trzeba zastosować inny sposób.

Wystarczy, że rozprószysz poprzez sitko sodę oczyszczoną na poduszki i materac. Odczekaj 3 godziny i następnie odkurzaczem zbierz rozprószoną sodę. W ten sposób pozbędziesz się brudu, który wsiąknął w głąb tych rzeczy.

Zdjęcie Sprzątając dom nie zapomnij o tych 5 miejscach, które zbierają wiele brudu! #2

Szafki i lodówki

Górna część takich miejsc jest często przez nas pomijana. W końcu nikt tego nie widzi, prawda? W takich miejscach zbiera się jednak kurz, który, jak zostało wcześniej wspomniane, potrafi być dla nas bardzo szkodliwy. Nie powinno się zatem ignorować takich miejsc.

Być może wydaje się, że jest to nieco więcej pracy przy sprzątaniu, ale dzięki temu możemy cieszyć się czystym i przyjemnym domem.

Emila

true

Polecane