10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie!

10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie!
03Sty

Wazelina jest to substancja mazista, która może być stosowana na wiele sposobów. Jest to jeden z najtańszych sposobów, aby zadbać o swoje rzeczy lub urodę. Dodatkowym plusem jest to, że substancja ta jest bezbarwna oraz bezwonna, a więc w żaden sposób nie będzie pozostawiać śladów. Wazelinę kosmetyczną można znaleźć w każdym sklepie i kosztuje zaledwie kilka złotych. W jaki zatem sposób możemy z niej korzystać?

Długie rzęsy

Długie i piękny rzęsy przyciągają uwagę, a więc nie jedna kobieta o takich marzy. Można zatem sobie w tym pomóc korzystając z wazeliny. Wystarczy oczyścić pędzelek z maskary, nałożyć niewielką ilość wazeliny i codziennie przed snem nakładać ją na rzęsy. Pamiętaj jednak, aby ten pędzelek był przeznaczony tylko i wyłącznie do nakładania wazeliny.

Zdjęcie 10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie! #1

Demakijaż

Każda kobieta była pewnie w sytuacji, w której zabrakło płynu do demakijażu, a twarz trzeba w jakiś sposób oczyścić. W takim przypadku wazelina pomoże zmyć makijaż, a dodatkowo idealnie daje sobie radę z wodoodpornymi kosmetykami. Warto jednak pamiętać, że wazelina jest tłusta, a więc nie jest to najlepszy sposób dla osób z tłustą cerą.

Nawilżone pięty

Suche pięty są problemem bardzo dużej liczby osób. Naturalne sposoby nawilżania lub specjalne kremy nie zawsze dają sobie radę. W takiej sytuacji wystarczy przed snem nałożyć grubą warstwę wazeliny i założyć na stopy bawełniane skarpetki. Rano będziemy mogli cieszyć się nawilżonymi piętami.

Trwałość perfum

Perfumy mają to do siebie, że nawet te najlepsze tracą swój zapach już po kilku godzinach. Ciągłe pryskanie się perfumami może być też uciążliwe, ale jest na to łatwy sposób. Po spryskaniu miejsc ciała, takich jak szyja czy nadgarstki, wystarczy nałożyć na te punkty małą ilość wazeliny. W ten sposób perfumy będą dłużej utrzymywały się na naszej skórze.

Zdjęcie 10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie! #2

Równa opalenizna

Osoby stosujące samoopalacz mogą mieć problem z nierówną opalenizną. Zdarza się, że niektóre miejsca są zbyt ciemne, zazwyczaj są to takie miejsca takie jak kostki, kolana i łokcie. Te miejsca wystarczy posmarować wazeliną przed nałożeniem samoopalacza. Warto jednak pamiętać, aby ta maź była rozsmarowana równomiernie na skórze. Następnie wystarczy nałożyć samoopalacz na całe ciało i cieszyć się równą opalenizną.

Piękne paznokcie

Skórki wokół paznokci często bywają zadarte lub wysuszone. Ciągłe obcinanie skórek potrafi być uciążliwe, a na dodatek paznokcie zaczynają być w coraz to gorszym stanie. Wazelina jest w stanie sobie z tym poradzić. Wystarczy przed snem nałożyć niewielką ilość na paznokcie, a rano od razu zauważymy różnicę.

Nawilżone usta

Podczas zimy często występuje problem pękniętych ust. Balsamy do ust czy bezbarwne szminki nie zawsze dają sobie radę, a więc warto sięgnąć po wazelinę, która porządnie natłuszcza i nawilża usta, a do tego nie schodzi szybko z ust. W ten sposób problem pękniętych ust odejdzie w zapomnienie.

Zdjęcie 10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie! #3

Blask skórzanych rzeczy

Skórzane ubrania lub akcesoria często używane tracą na swoim blasku. Stają się matowe i przestają dobrze wyglądać. Wazelina pomoże w utrzymaniu ich blasku. Wystarczy oczyścić powierzchnię, nałożyć wazelinę oraz dobrze rozetrzeć delikatną ścierką, aby nie pozostawić zarysowań.

Zdjęcie 10 zastosowań wazeliny, które ułatwią Ci życie! #4

Skuteczny peeling

Sklepowe produkty bardzo często jeszcze bardziej wysuszają naszą skórę, kiedy najbardziej zależy nam na jej nawilżeniu. Wazelina doskonale współgra z solą morską lub brązowym cukrem. Wystarczy wcierać ją przez kilkaminut w ciało i następnie spłukać. W ten sposób możemy cieszyć się gładką i nawilżoną skórą.

Łatwiejsze otwieranie buteleczki lakieru

Lakier do paznokci często zasycha między zakrętką a szyjką buteleczki. Sprawia to, że nie raz musimy się namęczyć, aby pomalować sobie paznokcie. W takiej sytuacji, po pierwszym odkręceniu lakieru wystarczy posmarować wazeliną wewnętrzną stronę zakrętki oraz szyjkę buteleczki, aby kolejne użycia nie zaczynały się w od walki z odkręceniem lakieru.

Wazelina może być przydatna na wiele sposobów, o których warto wiedzieć, aby ułatwić sobie życie.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja