Poznaj 6 sposobów na MSZYCE!

Krzysztof

Ogród

April 21, 2017, 12:16 p.m.

Poznaj 6 sposobów na MSZYCE!

Mszyce potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Te małe robaczki mogą zaatakować prawie każdą roślinę i spowodować sporo zniszczeń. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby się ich pozbyć. Jeżeli masz problem z mszycami w swoim ogrodzie to koniecznie wypróbuj!

Zdjęcie Poznaj 6 sposobów na MSZYCE! #1

Wykorzystaj czosnek

Z czosnku możesz sporządzić roztwór, którym należy pryskać rośliny zaatakowane przez mszyce.
Należy posiekać 12 ząbków czosnku i zalać wrzątkiem (pół litra). Roztwór zostaw na noc, a na drugi dzień przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie popsikaj nim rośliny, które zostały zaatakowane przez mszyce.

Posiej nasturcje

Jeżeli w ogródku masz rośliny uprawne i mszyce je atakują to jest na to prosty sposób! Obok roślin uprawnych posiej nasturcje! Mszyce nie znikną z ogródka, ale przejdą na nastrujrcje. Dzięki temu uratujesz swoje uprawy. Niestety, kosztem nasturcji.

Zdjęcie Poznaj 6 sposobów na MSZYCE! #2

Skórka od banana


Aby zadbać o rośliny doniczkowe możesz zakopać w doniczce pokrojoną skórkę od banana! Dzięki temu odstraszysz mszyce od roślinki, a także rozkładająca się skórka uwolni potas, wapń, magnez i inne minerały! Podsumowując skórka od banana zastąpi nawóz!

Ruta na mszyce

Jeżeli Twoje krzewy w ogrodzie zostały zaatakowane przez mszyce to zasiej obok nich rutę. Roślina ta produkuje gorzką substancję, która dostaje się do gleby. Teraz Twoje krzewy pobierając wodę z gleby pobiorą również tę substancję, po której przestaną smakować mszycom!

Roztwór z cebuli

Jeżeli Twoje roślinki zaatakowały mszyce to spryskaj je specjalnym roztworem, który sama przygotujesz. Potrzebujesz dużą cebulę, którą należy posiekać i zalać wodą.Teraz wystarczy odczekać ok. 10 godzin i przecedzić roztwór. Następnie przelej powstały roztwór do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj zaatakowane rośliny.

Użyj mydła

Jeżeli chcesz uchronić swoje rośliny przed mszycami to wystarczy, że przygotujesz dużo piany z szarego mydła z wodą. Następnie należy nanieść pianę na zaatakowane miejsca i pozostawić na noc. Rano należy dokładnie opłukać roślinę. Zabieg powtórz po dwóch tygodniach.