Dlaczego Skandynawowie są najszczęśliwsi? Poznaj 6 przyczyn

Dlaczego Skandynawowie są najszczęśliwsi? Poznaj 6 przyczyn
13Sie

Mieszkańcy państw skandynawskich zawsze wypadają najlepiej jeśli chodzi o poziom szczęścia w ich życiu. Ma na to wpływ wiele czynników, jednak najważniejsze jest ich podejście do życia. Możemy je trochę odgapić, aby i nam żyło się lepiej.

Robią to, co muszą w danej sytuacji

Jesteś zmęczona i masz ochotę na drzemkę. Kładziesz się i relaksujesz przez 20 minut? Oczywiście, że nie. Jest przecież jeszcze tyle do zrobienia. Skandynawowie jednak bez dłuższego zastanowienia udają się na krótką drzemkę, odpoczywają, a potem gotowi są na dalszą część dnia. Wychodzą oni z założenia, że skoro trzeba odpocząć, to trzeba. Tam rozumieją to wszyscy, więc nikt nie ma do nikogo pretensji o krótki odpoczynek.

Zdjęcie Dlaczego Skandynawowie są najszczęśliwsi? Poznaj 6 przyczyn #1

Mają tyle, ile potrzebują – nie mniej, nie więcej

Szwedzi kochają recykling i bardzo lubią oczyszczać ze zbędnych przedmiotów swoje otoczenie. Nie wyrzucają jednak rzeczy do śmieci, ale przeznaczają je dla biedniejszych, lub do recyklingu. Dzięki temu zachowują w domu swój ulubiony minimalizm, przestrzeń i harmonię, a jednocześnie mają poczucie, że ich rzeczy komuś pomogły.

Lubią swoją pracę

Poziom zadowolenia i pozytywnego nastawienia do wykonywanej pracy w Danii jest bardzo wysoki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w pracy spędzamy większość naszego życia. Jak można być szczęśliwym nie lubiąc tego, co robi się przez większość swojego czasu?

Zdjęcie Dlaczego Skandynawowie są najszczęśliwsi? Poznaj 6 przyczyn #2

Obcują z przyrodą

Spacery po lesie, wycieczki w góry, czy ognisko z przyjaciółmi to sposób na obcowanie z przyrodą, który niezwykle relaksuje i zmusza do refleksji. Dzięki temu można nabrać sporo dystansu i siebie i do świata.

Czas dla siebie

Szczególnie w Finlandii popularne jest spędzanie wieczorów w piżamie, z kocykiem i drinkiem, zamiast wychodzenie na imprezę, na którą nie ma się ochoty iść. Następnym razem więc jeśli nie chcesz nigdzie wychodzić, po prostu odwołaj spotkanie, wskocz w wygodne ciuchy, zrób dobrego drinka i spędź czas sama ze sobą.

Nie można być cały czas szczęśliwym. Szczęśliwym się tylko bywa. Warto więc jak najczęściej sprawiać sobie małe przyjemności. Świat się nie zawali, jeśli zrobisz sobie drzemkę, lub odwołasz umówione spotkanie. Postaraj się też zauważać i doceniać osoby w twoim życiu – relacje to jeden z głównych czynników, które podnoszą poziom szczęścia.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja