Codziennie korzystasz z tych przedmiotów, a są one bardziej zanieczyszczone niż publiczna toaleta!


                    Codziennie korzystasz z tych przedmiotów, a są one bardziej zanieczyszczone niż publiczna toaleta!
17Lip

Publiczna toaleta jest jednym z najmniej higienicznych miejsc, z jakich czasem musimy korzystać. Okazuje się jednak, że naszej kuchni, kosmetyczce i łazience znajdują się przedmioty, na których znajduje się jeszcze więcej bakterii niż na sedesie w publicznej toalecie.

Zdjęcie Codziennie korzystasz z tych przedmiotów, a są one bardziej zanieczyszczone niż publiczna toaleta! #1

Deska do krojenia

Deska do krojenia jest kilkadziesiąt razy bardziej zanieczyszczona szkodliwymi bakteriami, niż sedes w publicznej toalecie! Wszystko przez surowe mięso, które na niej kroimy. Surowe mięso jest pożywką dla wielu bakterii chorobotwórczych, których zwykłe spłukanie wodą z płynem nie usunie. Konieczne jest więc posiadanie dwóch desek – jednej do krojenia mięsa, a drugiej do krojenia żywności, którą jemy na surowo (np. warzywa). Dzięki temu bakterie z mięsa nie znajdą się na naszych warzywach.

Jeśli chcesz poznać skuteczny i prosty sposób odkażenia deski do krojenia, sprawdź TEN ARTYKUŁ.

Pranie

Wydaje nam się, że wyciągając z pralki pranie jest ono czyste i świeże. Okazuje się jednak, że niewiele osób regularnie czyści pralkę. Odkażanie pralki jest bardzo ważne, ponieważ wilgoć znajdująca się w jej wnętrzu przyczynia się do powstawania pleśni i rozwijania bakterii. Zanieczyszczenia te przenoszą się na nasze tkaniny, jeśli choć godzinę zwlekamy z wywieszeniem prania.

Na szczęście pralkę można w łatwy i szybki sposób zdezynfekować. Wystarczy zastosować te metody.

Szczotka do włosów

Zdjęcie Codziennie korzystasz z tych przedmiotów, a są one bardziej zanieczyszczone niż publiczna toaleta! #2

Szczotka do włosów nie jest zbyt często czyszczona. Dodatkowo zazwyczaj trzymamy ją w łazience, gdzie roi się od bakterii. Bakterie kochają szczotki do włosów ponieważ znajduje się na nich martwy naskórek, sebum ze skóry głowy, pozostałości potu i łupieżu. Jest to idealnie środowisko do namnażania się drobnoustrojów.

Szminka

Za każdym razem kiedy malujesz usta szminką pozostawiasz na niej resztki bakterii z jamy ustnej i kącików ust. Często znajdują się na niej również resztki pożywienia, które następnie rozkładają się w szmince oraz martwy naskórek ust. Warto więc przed każdym użyciem szminki dokładnie oczyścić usta i skórę wokół nich.

Jak widać, szkodliwe bakterie są wszechobecne. Nie da się ich uniknąć, jednak możemy zminimalizować ich negatywny wpływ na nasze zdrowie poprzez stosowanie kilku prostych zasad, o których wspomnieliśmy w artykule.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja