Już się pojawiły! Plaga dokuczliwych owadów. „Przecinki” – jak pozbyć się ich pozbyć?

Już się pojawiły! Plaga dokuczliwych owadów. „Przecinki” – jak pozbyć się ich pozbyć?

Lato to idealny okres dla tych małych, irytujących owadów. Wciornastki, potocznie nazywane również przecinkami to małe, niegroźne owady, które pojawiają się w domach i ogrodach. Jest ich zazwyczaj mnóstwo, dlatego tak bardzo ich nie lubimy.

Zdjęcie „Przecinki” – jak pozbyć się tych irytujących owadów? #1

Wciornastki są tak małe, że mieszczą się nawet w szczelinach urządzeń elektrycznych. Bywa, że wchodzą one pod powierzchnię ekranu komputera, a wtedy konieczne jest wezwanie specjalisty, który pozbędzie się niechcianego intruza. Przecinki niejednokrotnie niszczą również urządzenia elektryczne wchodząc do ich wnętrza, a my nawet nie wiem, że one są za to odpowiedzialne.

Przecinki włażą wszędzie – oblegają ubrania, ciało, meble i rośliny. Jak się ich pozbyć?

Wilgoć

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przegonienie intruzów jest wilgoć. Owady te nie znoszą wilgoci, a doskonale czują się w suchych miejscach. Warto więc często podlewać rośliny doniczkowe i rozwiesić mokre ręczniki w pomieszczeniach. Woda będzie parować i nawilżać powietrze, co szybko poskutkuje wypłoszeniem owadów.

Środki na komary

Można poratować się również środkami odstraszającymi komary i inne owady. Niestety, środki te nie działają na wciornastki w tak dużym stopniu jak na komary. Zawsze jednak warto wypróbować i tę opcję.

Zdjęcie „Przecinki” – jak pozbyć się tych irytujących owadów? #2

Pozbądź się roślin

Wciornastki żywią się głównie tkankami i sokami roślinnymi. Jeśli pozbędziesz się roślin z domu i np. przestawisz je na balkon lub zewnętrzny parapet, istnieje duże prawdopodobieństwo, że owady opuszczą twój dom.

Nie ma jednej w 100% skutecznej metody pozbycia się z domu przecinków. Warto wypróbować powyższe metody, a jeśli nie poskutkują – trzeba po prostu przeczekać odpowiedni czas, aż owady same opuszczą nasz dom.

Agnieszka

true

Polecane