Kret w ogrodzie? Poznaj 5 sposobów jak się ich skutecznie pozbyć!

Kret w ogrodzie? Poznaj 5 sposobów jak się ich skutecznie pozbyć!

Niestety, ale kret w ogrodzie to jeden z najgorszych szkodników. Niszczy wypielęgnowane przez nas rabaty i trawniki, pozostawiając po sobie kopce. Walka z nimi nie należy do najprostszych zadań. Ich korytarze znajdują się poniżej 10-50 cm wysokości gruntu, a ich długość osiąga nawet 100 m Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym pozbędziesz się ich raz na zawsze.

 
 

SPOSÓB NR 1

Jeśli dopiero rozpoczynasz planowanie ogródka, w miejscu trawnika dobrze jest rozłożyć plastikową siatkę o niewielkich oczkach pod powierzchnią, na której siany będzie trawnik.

Zdjęcie Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć! #1

żródło: http://regiodom.pl/portal/ogrod/nawierzchnie/siatki-na-krety-i-na-trawniku-kopczykow-juz-nie-bedzie

SPOSÓB NR 2

Istnieją urządzenia, które za pomocą specjalnych fal dźwiękowych odstraszają krety. Mają one bowiem bardzo wrażliwy słuch. Można również wsypywać do ich nor gotowe preparaty odstraszające.

Zdjęcie Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć! #2

SPOSÓB NR 3

Pułapki na krety przypominają te na szczury- jest to niewielka rura z zapadką, która uniemożliwi zwierzęciu wyjście z niej. Jest to humanitarny sposób na pozbycie się kreta. Ważne, aby pułapki rozłożyć w kilku odległych od siebie miejscach i aby codziennie je sprawdzać. Złapanego kreta najlepiej jest wypuścić z dala od strefy mieszkalnej- na łące czy w lesie.

 

SPOSÓB NR 4

Można zakopać w jego tunelach butelki, pozostawiając szyjkę ponad powierzchnią. Powietrze będzie wydawać nieprzyjemne dla kreta świsty, co może go odstraszyć.

Zdjęcie Kret w ogrodzie? Podpowiadamy jak się go pozbyć! #3

SPOSÓB NR 5

Umieść w kretowiskach niewielkie plastikowe wiatraczki. Spowodują delikatne drgania w ziemi oraz nieprzyjemny dla kreta świst, a odpowiednio skomponowane staną się ozdobą twojego ogrodu.

Niestety, krety lubią wracać na stare śmieci, dlatego wypłoszenie go nie gwarantuje powrotu do twojego ogrodu.

Diana

Polecane