Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Poznaj Jak kilka ekologicznych sposobów!

Katarzyna

Ogród

18.05.2022 22:28

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Poznaj Jak kilka ekologicznych sposobów!

Mrówki to stworzenia, które można znaleźć w ogrodzie, ale również i w domu. Jak się ich pozbyć z ogródka? Sprawdź!

Ekosystem 

Mrówki to małe zwierzątka, które są ważne w ekosystemie i pełnią w nim pożyteczne role. Jeśli jednak zadomowią się w ogródku, to mogą wyrządzić niemałe szkody na grządkach. Budowane przez nie kopce, sprawią, że roślina ma problem z ukorzenieniem się i nie rośnie przez to dobrze. Poznaj więc skuteczne i domowe sposoby, które pozwolą pozbyć się mrówek z ogródka.

Zdjęcie Mrówki w ogrodzie. Jak się ich pozbyć? Sprawdź! #1

Mszyce 

Jednym ze sposobów na pozbycie się mrówek jest pozbycie się z ogródka również mszyc. Mszyce wydzielają bowiem słodką spadź, które jest bardzo lubiana przez mrówki. Pozbycie się mszyc z ogrodu może rozwiązać również problem z mrówkami.

Tymianek, lawenda czy pomidory 

Mrówki są również „uczulone” na niektóre zapachy i po prostu ich nie lubią. Takie zapachy jak tymianek, lawenda czy liście pomidorów wydzielają zapach, który odstrasza mrówki. Można więc rozsypać po grządkach suszony tymianek czy posadzić pomidory, które odstraszą mrówki. Możesz również posadzić przy grządkach lawendę, która będzie odstraszać mrówki swoim zapachem. 

Mąka kukurydziana 

Innym domowym sposobem na mrówki jest również mąka kukurydziana. Należy rozsypać ją w miejscach, gdzie występują, a na pewno po kilku dniach znikną i nie będą już niszczyć grządek.

Sól lub soda oczyszczona 

Odstraszająco na mrówki działa również sól oraz soda oczyszczona. Możesz je rozsypać w miejscach, gdzie występują mrówki. Ten sposób ich nie zabije, ale skutecznie odstraszy, a w dodatku jest bardzo tani.

Zdjęcie Mrówki w ogrodzie. Jak się ich pozbyć? Sprawdź! #2

Woda czosnkowa

Na mrówki zadziała również woda czosnkowa. Aby ją przygotować, należy rozgnieść kilka ząbków czosnku i zalać je wodą w szklanym słoiku. Po 24 godzinach taką mieszankę należy lekko podgrzać i później przelać ją do butelki i rozpylić na grządkach z mrówkami.

Kawa, cynamon lub proszek do pieczenia 

Mrówki nie lubią również zapachu mielonej kawy, proszku do pieczenia czy cynamonu. Rozsypanie takich produktów wokół roślin sprawi, że mrówki nie będą się do nich zbliżać.

Ocet 

Z domowej szafki na mrówki pomoże również ocet. Wystarczy zmieszać go z wodą i rozpylić w miejscach występowania mrówek. Ocet ma intensywny zapach, który odstraszy mrówki.