Jeśli nie widzisz znaku - nie wjeżdżaj! Grozi ci wysoki mandat

Jeśli nie widzisz znaku - nie wjeżdżaj! Grozi ci wysoki mandat

Wydawałoby się, że wjazd i parkowanie w parkach, lasach, czy nad jeziorem jest dozwolone. Nie ma tam żadnych znaków, ani ruchu drogowego. Okazuje się jednak, że brak znaku drogowego oznacza zakaz wjazdu.

#Zakaz wjazdu

Jeśli wjeżdżamy na jakikolwiek teren zielony, a na wjeździe oraz jego terenie nie widnieją żadne znaki drogowe określające nakazy lub zakazy, nie mamy prawa poruszać się tam pojazdem silnikowym. Okres majówkowy był pełen pracy dla Straży Leśnej, która wystawiła sporo mandatów - od 20 zł do nawet 500 zł. Mandaty obejmowały złamanie zakazu wjazdu i bezprawne parkowanie na terenie zielonym.

Zdjęcie Jeśli nie widzisz znaku - nie wjeżdżaj! Grozi ci wysoki mandat #1

Niestety, nie doczekaliśmy się jeszcze jednolitego oznakowania dróg biegnących przez lasy i inne rozległe zielone tereny. Nawet jeśli szlaban jest podniesiony, a przy wjeździe nie widnieje żaden znak, bezpieczniej będzie zrezygnować z poruszania się samochodem lub motocyklem po tym terenie.

#Zakaz parkowania

Warto pamiętać, że nawet opuszczenie samochodu, pozostawienie go na skraju lasu i udanie się do lasu pieszo może skutkować otrzymaniem mandatu. Samochód pozostawiony na skraju lasu, np. w słońcu może skutkować pożarem.

#Uprawnienia strażników leśnych

Zdjęcie Jeśli nie widzisz znaku - nie wjeżdżaj! Grozi ci wysoki mandat #2

Osoby udające się na wypad poza miasto rzadko zdają sobie sprawę z uprawnień Straży Leśnej. Jej pracownicy nie tylko mają prawo dać nam mandat, który musimy opłacić do 7 dni, ale również legitymować wybranych kierowców przebywających w lasach i okolicach bez wyraźnego powodu.

Ewelina

true

Polecane