Komary dadzą ci spokój, jeśli zażyjesz tę witaminę!

Komary dadzą ci spokój, jeśli zażyjesz tę witaminę!

Ludzie od dawna starają się znaleźć skuteczny sposób na bezpieczne odstraszanie komarów. Na szczęście już dawno odkryto taki środek.

#Co najbardziej przyciąga komary?

Komary wabi zapach kwasu mlekowego i amoniaku w pocie człowieka oraz zwiększona ilość dwutlenku węgla w wydychanym przez człowieka powietrzu.

Jedną z najskuteczniejszych substancji odstraszających komary jest opracowany przez chemików z USA DEET (N,N-diethyl-meta-toluamide). Środek ten przeznaczony był dla żołnierzy walczących w wilgotnych lasach zwrotnikowych podczas II Wojny Światowej. Przebywający tam żołnierze narażeni byli na ukąszenia komarów, które przenoszą groźne choroby. DEET stosowany był następnie w Wietnamie.

Zdjęcie Komary dadzą ci spokój, jeśli zażyjesz tę witaminę! #1

Według Ministerstwa Zdrowia najskuteczniejszą ochronę stanowią produkty zawierające przynajmniej 30% DEET. Niestety, ze względu na jego toksyczność roztwory nie mogą zawierać więcej niż 20% DEET jeśli stosujemy je u dzieci i niemowląt. Pomimo tego, że jest to środek skuteczny, okazuje się, że nie do końca jest bezpieczny. Istnieje natomiast doskonała alternatywa.

DEET możemy zastąpić zwykła witaminą B1. Uważa się, że suplementacja witaminą B1 odstrasza komary. Nadmiary witaminy wydalamy z potem. Dla człowieka nie jest to wyczuwalne, jednak zapach witaminy w pocie bardzo nie podoba się komarom.

Zdjęcie Komary dadzą ci spokój, jeśli zażyjesz tę witaminę! #2

#Dawkowanie

By skutecznie odstraszyć komary wystarczy przyjmować 100 mg witaminy B1 na dobę. Po kilku dniach stosowania suplementacji powinniśmy zauważyć, że mniej komarów nas atakuje.

#Gdzie znajdziemy najwięcej witaminy B1?

-Mięso

-Wątróbka

-Jaja

-Drożdże

-Warzywa strączkowe

-Chleb razowy

-Mleko

Agnieszka

Polecane