Spaceruj i CHUDNIJ! Jak spacerować, by spalać najwięcej kalorii?

Spaceruj i CHUDNIJ! Jak spacerować, by spalać najwięcej kalorii?
11Kwi

Spacer nie wydaje się być wystarczająco intensywną aktywnością, aby wspomógł odchudzanie. Prawda jest jednak całkiem inna. Codzienne spacery czynią cuda dla naszego organizmu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że spacerujemy regularnie i w odpowiednim tempie.

Jakie korzyści płyną z codziennego spaceru?

Zdjęcie Spaceruj i CHUDNIJ! Jak spacerować, by spalać najwięcej kalorii? #1

#Dzięki temu, że spacerujesz codziennie twoje problemy z krążeniem znikają. Skóra staje się dotleniona i odżywiona.

#Spacer zapobiega również zatrzymywaniu wody w organizmie oraz pozwala na pozbycie się zgromadzonego już nadmiaru. Dzięki temu opuchlizna z twarzy i kończyn maleje.

#Świeże powietrze i ruch doskonale przyspiesza metabolizm. To sprawia, że dużo szybciej spalamy kalorie i mniej tłuszczu odkłada się w naszym organizmie.

#Spacery są równie skuteczne, co bieganie. Mają jednak więcej zalet – nie obciążają stawów i nie stwarzają ryzyka kontuzji.

Jak spacerować, aby schudnąć?

Zdjęcie Spaceruj i CHUDNIJ! Jak spacerować, by spalać najwięcej kalorii? #2

#Najważniejszą kwestią jest regularność

Spacerować należy codziennie. Tylko wtedy uda nam się dzięki temu zrzucić zbędne kilogramy. Warto więc zrezygnować z samochodu, czy autobusu i znaleźć czas na np. chodzenie do pracy piechotą.

#Długość spaceru

Spacer powinien trwać nie mniej niż 45 minut. Dopiero wtedy uda nam się pobudzić spalanie tłuszczu w organizmie i podnieść tętno.

#Intensywność spaceru

Spacer powinien przypominać marsz. Chodzić należy w jednostajnym tempie i dynamiczne. Najlepsze tempo marszu do spalania tłuszczu to 4,8-6,4 km/h. Z łatwością znajdziesz aplikacje na telefon, które będą mierzyć tempo, czas i liczyć kroki za ciebie. Twoim celem powinno być 10 000 kroków dziennie – wbrew pozorom wcale nie jest to aż tak trudne do osiągnięcia.

Pamiętaj, aby intensywne chodzenie przeplatać ze spokojniejszym. Możesz np. 5 minut maszerować, następnie 2 minuty iść wolniej. I tak w kółko. Dzięki zmianom intensywności spalisz więcej kalorii. Jednostajne tempo bowiem zmusza nasz organizm do włączenia „trybu oszczędzania energii” i kalorii spalamy wtedy dużo mniej.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ