Kupujesz produkty z promocji? W ten sposób marnujesz pieniądze!


                    Kupujesz produkty z promocji? W ten sposób marnujesz pieniądze!
30Mar

Oszczędzanie to coś, czego nikt z nas za bardzo nie lubi. Jednak jest ono bardzo ważne, ponieważ odłożona gotówka daje nam poczucie bezpieczeństwa i niejednokrotnie ratuje nas z kłopotów. Oszczędzać najlepiej na prostych rzeczach, takich jak np. codzienne zakupy jedzenia.

Rebecca Koncienzcy postanowiła oszczędzić trochę gotówki na codziennych zakupach w supermarkecie. W tym celu zaczęła kupować produkty z promocji oraz te, które są tanie ponieważ kończy się już ich data ważności. Rezultat?

Rebecca zauważyła, że takie „oszczędzanie” ma więcej wad niż zalet:

Zdjęcie Kupujesz produkty z promocji? W ten sposób marnujesz pieniądze! #1

Częstsze zakupy

Pierwszą wadą okazało się to, że Rebecca musiała częściej chodzić do sklepu, ponieważ nie wszystkie produkty są w promocji w tym samym czasie.

Wadą częstych zakupów był fakt, że kobieta często kupowała więcej, niż potrzebowała.

Brak organizacji

Kobieta nie miała możliwości również zaplanować posiłków, ponieważ nie wszystkie produkty, których potrzebowała były w cenie promocyjnej.

Kupowanie niepotrzebnych produktów

Rebecca zauważyła, że kupuje dużo tanich i niepotrzebnych produktów, bo niektóre zakupy od razu musiała mrozić, gdyż kończył się ich termin ważności. Dlatego, aby mieć zapas niemrożonych produktów kupowała byle co, byle taniej.

Okazało się, że takie oszczędzanie nie ma sensu. Rebecca wydawała tyle samo na niepotrzebne jedzenie, które potem musiała wyrzucić.

Jak więc oszczędzać na codziennych zakupach?

Zdjęcie Kupujesz produkty z promocji? W ten sposób marnujesz pieniądze! #2

#Najważniejsza to planować każdy posiłek. Kiedy wiemy, co chcemy ugotować, to wiemy też, co musimy kupić.

#Ważna jest również lista zakupów – dokładnie ją skomponuj i nie kupuj nic, czego na niej nie ma.

#W przeciwieństwie do Rebecca, najlepiej kupować produkty z długim terminem ważności. Jest wtedy większa szansa na to, że zjesz coś w późniejszym czasie, a nie wyrzucisz.

#Warto też zjeść coś przed wyjściem na zakupy. Najgorsze zakupy to te „na głodnego”. Kiedy jesteśmy głodni w sklepie okazuje się, że mamy ochotę na wszystko ze sklepowych półek i kupujemy to bez opamiętania.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja